GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-05-2021 16:44   Güncelleme : 21-05-2021 16:44

Run To Sky’da geri sayım!

Kemer’de bu yıl 7'ncisi düzenlenecek ülkenin en zor ve ilk gökyüzü koşusu (skyrunning) yarışması olan Tahtalı Run to Sky, 12 ülkeden yaklaşık 450 sporcunun katılımıyla 5-6 Haziran tarihlerinde pandemi tedbirleri alınarak yapılacak. Ultra Sky, Berg Sky Race, Tahtalı Run To Sky ve Chimera Run etapları ile yapılacak organizasyon, Çıralı plajından start alacak ve Tahtalı zirvesinde sona erecek. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer’de bu tür organizasyonların yapılmasının Kemer'in tanıtımı için önem arz ettiğini söyledi.

Run To Sky’da geri sayım!

Maksut TEMİZEL

Türkiye’nin en zorlu koşu organizasyonu ve ilk gökyüzü koşusu olma özelliği taşıyan “Tahtalı Run To Sky” öncesi değerlendirme toplantısı düzenlendi. Göynük Mahallesi’ndeki Ulusoy Otel’de yapılan değerlendirme toplantısına, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkanı Volkan Yorulmaz, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Dinçer Sarıkaya ve organizasyon koordinatörü Polat Dede katıldı.

Kemer Belediyesinin destekleriyle 5-6 Haziran tarihlerinde pandemi tedbirleri alınarak yapılacak olan organizasyona 12 ülkeden yaklaşık 450 sporcunun katılması bekleniyor. Ultra Sky, Berg Sky Race, Tahtalı Run To Sky ve Chimera Run etaplarının yapılacağı organizasyon, Ulupınar Mahallesi'ne bağlı Çıralı plajından start alacak ve Tahtalı zirvesinde bitecek.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, Kemer’de bu tür organizasyonların yapılmasının Kemer'in tanıtımı için önem arz ettiğini söyledi.

Yarışların oldukça zorlayıcı etaplarda gerçekleşeceğini ifade eden Başkan Topaloğlu, “Pandemi tedbirleri kapsamında ilçemizde bu tür organizasyonların yapılmasından mutlu oluyoruz. Belediye olarak biz de her türlü desteği veriyoruz. Zorlu etaplarda mücadele edecek tüm sporculara başarılar diliyorum” dedi.

Organizasyon Koordinatörü Polat Dede ise ilk kez 2015'te düzenledikleri ve 46 kişinin katılımıyla hayata geçen Türkiye'nin ilk Skyrunning (Gökyüzü koşusu) yarışı olma özelliği taşıyan Tahtalı Run To Sky’ın her sene daha fazla büyüdüğünü kaydetti. Bu sene yarışların pandemi tedbirleri içerisinde yapılacağını dile getiren Dede, desteklerinden dolayı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na teşekkür etti.