TURİZM
Giriş Tarihi : 12-07-2020 19:42   Güncelleme : 12-07-2020 19:42

Rox Royal dualarla açıldı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde başlatılan Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı kapsamında sertifikasını alan 5 yıldızlı Rox Royal Otel, Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç ve Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Veli Solak’ın katılımıyla dualar eşliğinde kapılarını misafirlerine açtı. 8 karantina odasının yanı sıra girişte ayrı bir kontrol noktası oluşturulan otelin Genel Müdürü Mustafa Bozlar, pazar günü itibariyle yerli misafirlerini ağırlamaya başladıklarını belirterek, “Rus ve Avrupa pazarlarındaki hareketlenmeyle yabancı misafirlerimizi de ağırlamaya başlayacağız” dedi.

Rox Royal dualarla açıldı!

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer’de Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde, Sağlık, Ulaştırma ve Altyapı, İçişleri ile Dışişleri bakanlıklarının katkıları ve tüm sektör paydaşlarının iş birliğiyle başlatılan Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı'na dahil olan oteller açılmaya devam ediyor. Yeni Mahalle Şehit Polis Cemal Ilgaz Caddesi üzerinde bulunan 5 yıldızlı Rox Royal Otel, yapılan denetim ve kontroller sonrası Güvenli Turizm Sertifikasını alarak kapılarını tekrar misafirlerine açtı.

8 karantina odasının yanı sıra girişte ayrı bir kontrol noktası ve resepsiyondan odaya, restorandan ortak kullanıma açık bölümler olmak üzere tüm alanlarda güvenlik ve hijyen kuralları, yönetmeliklere uygun olarak yeniden tasarlanan otelin açılışına Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Veli Solak, Kemer Belediye Meclis Üyesi Ferhan Fidan, Kemer Vergi Dairesi Müdürü Harun Kara, İlçe Sahil Güvenlik Komutanı Ulvi Gören, Jandarma Garnizon Komutan vekili Orhan Karakoyun, İlçe Müftü vekili Hamdullah Gündoğdu ve Otel Genel Müdürü Mustafa Bozlar katıldı.

Kurban kesimi duaların ardından katılımcılara yemek verildi. Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Veli Solak, uzun bir aradan sonra otellerinin yerli ve yabancı turistlerin hizmetine açtıklarını belirterek katılımcılara teşekkür etti.

Kaymakam Murtaza Dayanç ise, “Pandemi döneminde kapalı olan otellerimiz birer birer açılıyor. Bugün Kemer’in güzide otellerinden biri olan Rox Royal’ın açılışına katıldık. İnşallah her şey iyi olur. Tüm otellerimize hayırlı sezonlar temenni ederim” dedi.

Pazar günü itibariyle misafirlerini ağırlamaya başlayacaklarını belirten Rox Royal Otel Genel Müdürü Mustafa Bozlar, “Koronavirüs (COVİD-19) salgının başlaması ile birlikte tesisimizi kapatmak mecburiyetinde kalmıştık. Normalleşme sürecinin ardından ve başta Kültür ve Turizm Bakanlığımız olmak üzere ilgili bakanlıklarca yayınlanan genelgeler ile bilim ve sağlık kuruluşların önerileri ve tavsiyelerini dikkate alarak yeni döneme büyük bir titizlikle hazırlandık. Bu süreçte yapılan denetim ve kontroller sonrası Güvenli Turizm Sertifikamızı alarak misafirlerimizi ağırlamaya başladık. Şuan için yerli misafirlerimizi hizmet vermekteyiz, ancak önümüzdeki süreçte Rus ve Avrupa pazarlarındaki hareketlenmeyle yabancı misafirlerimizi de ağırlamaya başlayacağız” dedi.