GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-04-2021 18:45   Güncelleme : 21-04-2021 18:58

Rezalete bak!

Tekirova-Kumluca karayolunun ikinci kilometresinde bulunan ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından önce işletmeye verilen ancak geçtiğimiz yıl işletmecisi tarafından tahliye edilen restoran alanı kaderine terk edildi. Yaz sezonunda her gün yüzlerce kişiyi ağırlayan ve su kaynağının bulunması nedeniyle vatandaşların içme suyu doldurmaya geldiği alanın çöp içinde kalmasına vatandaşlar tepki gösterirken, yetkililerden alanın temizlenmesini istedi. Milli Parkaların ise alanı neden tekrar kiraya vermediği ise kafalarda soru işaretine neden oldu.

Rezalete bak!

Ahmet Duran YENİGÜN
Tekirova-Kumluca karayolunun ikinci kilometresinde bulunan restoran alanı geçtiğimiz yıl işletmecisi tarafından Milli Parkların sözleşmeyi feshetmesiyle tahliye etti. Yaz sezonunda her gün yüzlerce kişiyi ağırlayan ve su kaynağının bulunması nedeniyle vatandaşların içme suyu doldurmaya geldiği alan ve restoranın bulunduğu bina ise kaderine terk edilerek ağaç dalları, yapraklar ve çöplerle kaplandı, restoranın bulunduğu binanın da viran hale geldi.
Antalya bölgesinde Milli Parkalara ait günü birlik alanlar tek tek ihaleyle kiraya verilirken, alanın kiraya verilmemesi de kafalarda soru işaretine neden olurken, alana içme suyu için gelen vatandaşlar alanın bu haline tepki göstererek, yetkililerden alanın temizlenmesini istedi.