SAĞLIK
Giriş Tarihi : 05-03-2021 12:46   Güncelleme : 05-03-2021 12:46

Rektör Özkan'dan Yeşilay mesajı

Yeşilay Antalya yönetimini makamında ağırlayan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Yeşilay'ın insanları bağımlılıklardan korumak için çalışan köklü bir kuruluş olduğunu söyledi.

Rektör Özkan'dan Yeşilay mesajı

Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, 1-7 Mart Yeşilay Haftası vesilesiyle Yeşilay Antalya Şube Başkanı Dr. Mahmut Remzi Savaş, Başkan Yardımcısı Abdullah Akgül, üyeler Ercan Akkan, Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Yörük ve Üniversite Yeşilay Topluluğu Başkanı Serhat Kaya'yı makamında kabul etti.

Yeşilay Haftası'nın önemli bir bilinçlenme hareketi oluşturduğunu ifade eden Rektör Özkan, “Yeşilay, kurulduğu 5 Mart 1920 tarihinden bu güne, insanın hayatını önemseyen ve insanlarımızı zararlı alışkanlıklara bağımlılıktan korumak isteyen köklü bir kuruluş. Yeşilay Haftası'nda bağımlılıkla mücadelede ulusal ve uluslararası düzeyde öncü rol oynayan Yeşilay, insanlarımızı zararlı alışkanlıklardan korumak için çalışmalarını her alanda kararlılıkla sürdürüyor. Bizler de gerek gençlerimizin gerekse insanlarımızın tütün, alkol, uyuşturucu madde, teknoloji, kumar gibi kötü alışkanlıklara maruz kalmaması için daima Yeşilay'ın yanında yer alıyoruz" dedi.

Yeşilay Haftası nedeniyle Rektör Özkan'ı ziyaret ettiklerini söyleyen Dr. Mahmut Remzi Savaş ise ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Üniversite ve Yeşilay arasında yapılacak çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.

(DHA)