ANTALYA
Giriş Tarihi : 02-02-2021 14:14   Güncelleme : 02-02-2021 14:14

Rektör Özkan'a AK Parti heyetinden ziyaret

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan'ı, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Özhaseki, Erkan Kandemir ve Fatma Betül Sayan Kaya ziyaret etti.

Rektör Özkan'a AK Parti heyetinden ziyaret

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Özhaseki, Erkan Kandemir, Fatma Betül Sayan Kaya ile milletvekilleri Atay Uslu, İbrahim Aydın, Kemal Çelik, Mustafa Köse, Tuba Vural Çokal ve Sena Nur Çelik'i Akdeniz Üniversitesi Yönetim Kurulu Salonu'nda ağırladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, “Antalya Türkiye'nin göz bebeğidir. Son 15 sene büyük bir gelişme gösterdi. Üniversite işbirliği ile bu gelişimin daha da artmasını bekliyoruz" dedi. Fatma Betül Sayan Kaya ise “Koronavirüs süreci sağlık turizmi için bir fırsat oldu. Özellikle Avrupa ülkelerinin bu süreçte sınıfta kaldığını gören Arap ülkelerinden Türkiye'ye büyük ilgi var. Bunu değerlendirmeliyiz" ifadelerini kullandı.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Antalya ve Akdeniz Üniversitesi olarak bir bütün halinde turizmi, özellikle sağlık turizmini daha da geliştirmek için çalışıyoruz. Antalya özellikle onkoloji ve organ nakli konusunda hem araştırma, hem de tedavi anlamında en üst seviyede" dedi.

(DHA)