ANTALYA
Giriş Tarihi : 16-03-2021 08:48   Güncelleme : 16-03-2021 08:48

Protokol kurallarını anlattı

Antalya Genç İş İnsanları Derneği'nin (ANTGİAD) online toplantı konuğu, devlet protokolü ve kurumsal nezaket kuralları uzmanı, 'Bay Protokol' olarak tanınan İhsan Ataöv oldu.

Protokol kurallarını anlattı

ANTGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sert ve dernek üyesi iş insanlarının katıldığı online toplantıda, İhsan Ataöv protokol kurallarının ayrıntılarını anlattı. Öncelikle katılımcılara kendisini tanıtan Ataöv, Antalyalı olduğunu söyleyerek, Antalya'nın kendisinde çok önemli bir yere sahip olduğunu aktardı. İş hayatına memleketi Antalya'da turizmde Kundu ve Belek gibi otellerde halkla ilişkiler ve protokol uzmanı olarak yoğun bir çalışma ile başladığını ifade eden Atatöv, ardından Cumhurbaşkanlığı Protokol Uzmanı olarak görevine devam ettiğini, yedi yıl sonra buradan ayrılarak kendi şirketini kurup danışmanlık yaptığını söyledi.

İhsan Ataöv, resmi ve sosyal hayatta uyulması gereken protokol kuralları hakkında genel bilgiler verdi. Temsil ve protokol yönetiminde, nezaket ve saygı kurallarının uygulanması durumunda hiçbir sorun yaşanmayacağını ifade etti. Üst düzey yöneticilerin devlet törenleri, diplomatik toplantılar gibi protokolün uygulanması gereken yerlerde katılımcıların oturma düzenine, hitap biçimlerine ve giyime de ayrıntılı şekilde değinen Ataöv, resmi hayatta kişilerin yerine unvanların olduğunu, protokolde kişiye değil makama saygı gösterilmesi gerektiğini belirtti. Yaklaşık 2 saat süren online toplantı, üyelerin sorularına cevap verilmesiyle son buldu. (DHA)