YAŞAM
Giriş Tarihi : 21-10-2020 16:11   Güncelleme : 21-10-2020 16:11

Protokol imzalandı

Arslanbucak Mahallesi’nde bulunan Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının yenileme çalışmaları kapsamında Göynük Mahallesi’nde bulunan Belediye Hizmet Binasına taşınması için Kemer Belediyesi ile İlçe Emniyet Müdürlüğü arasında protokol imzalandı. İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz ve Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu tarafından imzalanan protokol ile hizmet binası 5 yıllığına Emniyet Müdürlüğü’ne tahsis edildi.

Protokol imzalandı

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün Arslanbucak Mahallesi’nde bulunan hizmet binası için yıkım kararı verilmesinin ardından Emniyet Müdürlüğü Göynük Mahallesi’nde bulunan Belediye Hizmet Binası’na (Eski Göynük Belediye Binası) taşınarak geçici olarak burada hizmet vermeye devam edecek. Emniyetin yeni binası için ise ilçe merkezinde yer tahsisi yapılarak inşasına başlanması bekleniyor.

Bu kapsamda Kemer Belediyesi ile Kemer Emniyet Müdürlüğü arasında Emniyet Müdürlüğü’nün Göynük Hizmet Binasına taşınması ile ilgili protokol imzalandı. İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz ve Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu tarafından imzalanan protokol ile hizmet binası 5 yıllığına Emniyet Müdürlüğü’ne tahsis edildi.

İmzalanan protokolün hayırlı olmasını temenni eden Başkan Topaloğlu, “Emniyet teşkilatına bina konusunda yardımcı olmak bizim görevlerimiz arasındadır. Daha önce bina tahsisi konusunda mecliste karar aldık. Göynük hizmet binamızı, mecliste oy birliği ile 5 yıllığına tahsis etme kararı aldık. Emniyet Müdürlüğüne yakışacak olan bina aslında Kemer’de olmalıydı, ancak Kemer’de şu anda buna uygun binamız yok. Göynük hizmet binasını emniyet teşkilatımıza hayırlı olsun” dedi.

İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz ise ciddi bir ihtiyaçları olan yeni binanın yapılması için geçici bir binaya ihtiyaç duyduklarını söyledi. Bina ihtiyacını Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na ilettikten kısa bir sonra kendilerine yardımcı olduklarını anlatan Yılmaz, “Belediyeye ait Göynük’teki bina, 5 yıllığına emniyetimize tahsis edildi. Mecliste oy birliği ile alınan karardan dolayı Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” diye konuştu.