ANTALYA
Giriş Tarihi : 11-06-2020 15:48   Güncelleme : 11-06-2020 15:48

POYD'dan Başkan Aputkan'a ziyaret

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca ve beraberindeki heyet Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan'ı makamında ziyaret ederek, duayen turizmci merhum Bekir Akkaş'ın adının bir sokak, cadde ya da parka verilmesini istedi.

POYD'dan Başkan Aputkan'a ziyaret

POYD Başkanı Ülkay Atmaca, Genel Sekreter Erdoğan Turan ve Sherwood Otel Genel Müdürü Hakan Arslanoğlu'ndan oluşan heyet Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan'ı makamında ziyaret etti. Ülkay Atmaca, 2002-2004 yılları arasında derneğin yönetim kurulu başkanlığını yapan, turizmde uzun yıllar çalıştıktan sonra 2017- 2020 yılları arasında Belek Turizm ve Altyapı Birliği'nin (BETUYAB) Genel Müdürlüğünü yürüten, 29 Mart 2020 tarihinde rahatsızlığı nedeniyle yaşamını yitiren Bekir Akkaş'ın isminin ilçedeki bir sokak, cadde ya da parka verilmesi konusunda yazdıkları dilekçeyi Başkan Aputkan'a teslim etti.
Belediye Başkanı Enver Aputkan, "Uzun yıllar turizme katkısı ile tanıdığımız değerli büyüğümüz BETUYAB Genel Müdürü Bekir Akkaş'ın isminin bir yere verilmesi konusunu ilk yapılacak meclis toplantısında gündeme alacağız. Belediye meclis üyesi arkadaşlarımızın da destek vereceğini düşünüyorum. İnşallah ismini bir sokak, cadde ya da parkta yaşatacağız" dedi.
POYD Başkanı Ülkay Atmaca da "Değerli büyüğümüz, Antalya'da turizmin gelişmesine büyük katkıları bulunan, bir çoğumuzun yetişmesine katkı sağlamış değerli ağabeyimiz Bekir Akkaş'ın bölgemizde bir yere isminin verilmesiyle adının sonsuzlaştırılmasını belediye başkanımıza ilettik. Kendisi de konuyu belediye meclisine taşıyacağını ve destek vereceğini söyledi. Şimdiden teşekkür ediyoruz. Böyle değerli insanların isimleri bir yerlerde yaşamalı" diye konuştu.

(DHA)