YAŞAM
Giriş Tarihi : 12-06-2024 18:51

Polisten öğrencilere Olympos ve Phaselis gezisi

Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından “Gençlerle Beraberiz” Projesi kapsamında emniyet-öğrenci ilişkilerini kuvvetlendirmek ve akademik yıl sonunda moral motivasyon sağlamak amacıyla Akdeniz Üniversitesi’nde eğitim gören öğrencilere yönelik Olympos ve Phaselis’e gezi etkinliği düzenlendi.

Polisten öğrencilere Olympos ve Phaselis gezisi

Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Akdeniz Üniversitesi’nde eğitim gören öğrencilerin yasadışı oluşumların tuzağına düşmelerini engellemek, terör örgütlerinin eleman temin etme ve propaganda yöntemlerinden korumak, suç odaklarının sıklıkla istismar ettikleri burs sistemi, konaklama, barınma ve yurt ihtiyaçlarının karşılanması hakkında doğru ve etkin bir şekilde bilgilendirme yaparak örgüt propagandalarını etkisiz hale getirmek, öğrenci ve aileleri ile samimi diyalog kurmak amacıyla yürüttüğü “Gençlerle Beraberiz” projesi kapsamında gezi etkinliği düzenledi.

Öğrencilerle birebir iletişim kurarak emniyet-öğrenci ilişkilerini kuvvetlendirmek ve akademik yıl sonunda öğrencilere moral motivasyon sağlamak amacıyla düzenlenen etkinlikte, emniyet personeli ve üniversite öğrencileri ilk olarak Olympos Antik Kenti’nde doğa yürüyüşü yaptı. Gezi etkinliği doğa yürüyüşü sonrası Ulupınar’da su kaynağı etrafında öğle yemeği ve Phaselis Antik Kenti gezisi ile sona erdi.

Gezi sırasında emniyet personeli öğrencilerle bire bir iletişim kurularak terör örgütleri hakkında bilgilendirme yaptı. Etkinliğe katılan öğrenciler; memnuniyetlerini dile getirerek, emniyet teşkilatının güler yüzlü personelinin yanlarında olduğunu bir kez daha hissettiklerini ve bu tarz faaliyetlerin devam etmesi gerektiğini ifade ettiler. (Haber Merkezi)

AdminAdmin