GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-10-2021 17:12   Güncelleme : 14-10-2021 17:13

Plajın galibi Travis Teasdale

Kemer Enduro Motosiklet Kulübü (KEMK) tarafından bu yıl 12’ncisi düzenlenen Sea to Sky Extreme Enduro Motosiklet Yarışı plaj etabıyla başladı. 33 ülkeden 350 sporcunun mücadele ettiği plaj etabında sporcular kayaların, traktör lastiklerinin üzerinden geçti. Parkurda oluşturulan kayalık ve beton boruların üzerinden geçen bazı sporcular zaman zaman zor anlar yaşadı. İlk etabı Güney Afrika'dan Travis Teasdale birinci tamamlarken, Bulgaristan'tan Teodor Kabakchiev ikinci, Güney Afrikalı Matthew Green ise üçüncü oldu.

Plajın galibi Travis Teasdale

Şüheda PARTAL

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Kemer Belediyesi’nin destekleriyle Kemer Enduro Motosiklet Kulübü tarafından bu yıl 12'incisi düzenlenen Sea to Sky Extreme Enduro Motosiklet Yarışı, Çamyuva Mahallesi'ndeki Ağva deresinin denizle buluştuğu plajda start aldı.

33 ülkeden 350 sporcunun mücadele ettiği plaj etabında sporcular kayaların, traktör lastiklerinin üzerinden geçti. Parkurda oluşturulan kayalık ve beton boruların üzerinden geçen bazı sporcular zaman zaman zor anlar yaşadı.

Yarışları izlemeye gelen çok sayıda yerli ve yabancı misafir de renkli sahnelerin ortaya çıktığı anları cep telefonları ile görüntüledi.

İlk etabı Güney Afrika'dan Travis Teasdale birinci tamamladı. Bu etapta Bulgaristan'tan Teodor Kabakchiev ikinci olurken, Güney Afrikalı Matthew Green ise üçüncü sırayı aldı.