YAŞAM
Giriş Tarihi : 11-05-2020 16:57

Phaselis’te temizlik

Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Antalya Müze Müdürlüğü’nün talebi doğrultusunda Phaselis Antik Kenti ve Phaselis Koyu’nda temizlik çalışması gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl yaşanan fırtına sonrası oluşan tahribatın ardından gerçekleşen temizlik çalışması sonrası bölgede çevre düzenlemesi yapılacak. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Burası bizim bir aynamız. Biz geçmişimize sahip çıkmazsak geleceğimizi yakalayamayız” dedi.

Phaselis’te temizlik

Ahmet Duran YENİGÜN

Antalya Müze Müdürlüğü’nün talebi doğrultusunda Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Phaselis Antik Kenti ve Phaselis Koyu’nda temizlik çalışması gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl yaşanan fırtına sonrası oluşan tahribat ardından gerçekleşen temizlik çalışmaları biterken, Müze Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü bölgede çevre düzenlemesi yapacak.

‘SAHİP ÇIKMAZSAK GELECEĞİMİZİ YAKALAYAMAYIZ’

Temizlik çalışmasının ardından bölgede incelemede bulunan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, resmi kurumlar ve yerel yönetimlerin işbirliği yaparak çalışmalarının her zaman için başarıya ulaştığını söyledi. Müze Müdürlüğü’nün talebi üzerine Phaselis Antik Kenti ve Phaselis Koyu’nda temizlik çalışması gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Topaloğlu, “Ekiplerimiz geçtiğimiz yıl yaşanan fırtınada kopan ağaç dalları topladılar ve koyu komple temizlediler. Burası bizim bir aynamız. Antalya bölgesine gelen tüm yerli ve yabancı turistler buraya geliyor. Büyük İskender burada konaklamış, üç tane limanı var ve inanılmaz bir plajı var. Antik tiyatroları, hamamları ve yollarıyla çok güzel bir yer burası. Biz geçmişimize sahip çıkmazsak geleceğimizi yakalayamayız. Onun için müze müdürlüğümüzle her zaman diyalog halindeyiz” dedi.

‘HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ’

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un Phaselis Antik Kenti için çiçek ekimi gibi çevre düzenlemesi konusunda tavsiyeleri olduğuna değinen Başkan Topaloğlu, “Bu kapsamda önümüzdeki günlerde müze müdürümüz ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz tekrar buraya gelerek bu konuda incelemelerde bulunacaklar ve çalışmalar yapılacak. Sonuçta burası müze müdürlüğüne bağlı ancak bizde yerel yönetim olarak her türlü desteği vereceğiz ki zaten veriyoruz. Onlarda bize destek vererek böyle güzel çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz” diye konuştu.