YAŞAM
Giriş Tarihi : 08-06-2022 00:21

Phaselis Antik Kenti'nde çevre temizliği

5 Haziran Dünya Çevre günü dolayısıyla Tekirova Halit Narin İlk ve Ortaokul öğretmen ve öğrencileri, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Semra Bekar’ın katılımıyla Phaselis Antik Kenti'nde çevre temizliği yaptı. Ören yerlerinin tanıtılması amacıyla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa hazırladığı program kapsamında gerçekleştirilen çevre temizliğinde öğrenciler, açtıkları pankartlarla çevre kirliliğine de dikkat çekti.

Phaselis Antik Kenti'nde çevre temizliği

Şüheda PARTAL

Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ören yerlerinin tanıtılması ve çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla 5 Haziran Dünya Çevre günü dolayısıyla program düzenlendi. Programın Kemer ayağında ise Tekirova Halit Narin İlk ve Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Semra Bekar’ın katılımıyla Phaselis Antik Kenti sahil ve çevresinde temizlik yaptı. Öğrenciler, açtıkları pankartlarla da çevre kirliliğine dikkat çekti.

Çevre kirliliğinin insan sağlığını olumsuz etkilediğini belirten Kaymakam Gemici, ören yerleri ve çevremizin çocuklara ve gelecek nesillere ait olduğunu ifade ederek, çevreyi bozmadan ve kirletmeden kullanması gerektiğine işaret etti. Gemici, temizlik çalışmalarında emeği geçen katılımcılara da teşekkür etti.

AdminAdmin