SPOR
Giriş Tarihi : 04-05-2022 19:43

PentAntik Yarışları 20 Mayıs’ta başlıyor

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF) Yönetim Kurulu Üyesi Birol Yazıcı, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret ederek, pentatlon sporu ile antik kentleri bütünleştiren formata sahip dünyadaki ilk yarış olan PentAntik Yarışları hakkında bilgiler verdi. Başkan Topaloğlu, Pentantik yarışlarının Kemer ve turizme büyük katkı sağlayacağını ve Kemer’i spor turizminde de en öne çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

PentAntik Yarışları 20 Mayıs’ta başlıyor

Şüheda PARTAL

TMPF tarafından 20-22 Mayıs tarihlerinde Phaselis Antik Kenti’nde düzenlenecek olan PentAntik Yarışları öncesi TMPF Yönetim Kurulu Üyesi Birol Yazıcı, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret ederek Yarışları hakkında bilgiler verdi.

Türkiye’nin önemli antik kentlerinin tanıtımını yapmak ve bunu pentatlonun tarihsel geçmişi ile bir araya getirmek amacıyla Kültür Turizm Bakanlığı Müzeler Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda yapılacak olan yarışların etapları hakkında da bilgilendirmede bulunan Yazıcı, “Laser Run etabı Phaselis’te, Biathle, Triathle etapları ise Adrasan’da gerçekleştirilecek. Laser Run, Biathle ve Triathle kategorilerinde yapılacak yarışlar ilk gün koşu ve atış branşlarını içeren Laser Run formatında, ikinci gün koşu ve yüzme branşlarını içeren Biathle formatında, üçüncü gün ise atış, yüzme ve koşu branşlarını içeren Triathle formatında yapılacak” dedi.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Pentantik yarışlarının Kemer ve turizme büyük katkı sağlayacaktır. Bu konuda biz de belediye olarak elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Kemer’i spor turizminde en öne çıkarmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Yarışlara, Laser Run’a U17, U19, Gençler, Büyükler ve Masterlar kategorisindeki kadın ve erkek sporcular; Biathle Yarışları’na U9, U11, U13, U15, U17, U19, Gençler, Büyükler, Masterlar kategorisindeki kadın ve erkek sporcular, Triathle Yarışları’na ise U11, U13, U15, U17, U19, Gençler, Büyükler, Masterlar kategorisindeki ulusal ve uluslararası kadın ve erkek sporcular katılım gösterebileceği belirtildi.

AdminAdmin