GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-10-2021 15:59   Güncelleme : 11-10-2021 15:59

Pazar yerinde çalışmalar başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kemer Merkez Mahallesi 491. Sokak’taki Pazar yerini modern bir görünüme kavuşturuyor. İhalesi mayıs ayında yapılan proje ile Kemer modern bir pazar yeri ve otoparka kavuşacak. Mevcut güneşliklerin sökülmesiyle çalışmalara başlanırken, proje ile 3 bin metrekarelik alanın üzeri kapatılarak hem kapalı pazar yeri hem de otopark olarak kullanılmasına imkan sağlanacak. Alanda inşaatın kasım ayında başlanacağını bildiren CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, pazaryeri ve otoparkın Kemer halkına hayırlı olmasını diledi.

Pazar yerinde çalışmalar başladı

Şüheda PARTAL

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kemer Merkez Mahallesi 491. Sokak üzerinde bulunan otopark alanını kapalı pazar yeri ve otopark olarak Kemer’e kazandıracak. Mevcut güneşliklerin sökülmesiyle çalışmalara başlanırken, proje ile üzeri kapatılacak alanın hem kapalı pazar yeri hem de otopark olarak kullanılmasına imkan sağlanacak.

İhalesi gerçekleştirilen proje kapsamında 3 bin metrekarelik alanın üzeri saç kenet kullanılarak kapatılarak, gölgelik ihtiyacı karşılanacak. Alan içerisinde bay- bayan tuvaletleri, mescit ile zabıta ofisi bulunacak. 117 aracın park edebileceği otoparkta kapasitenin yüzde 10'u elektrikli araç istasyonuna ayrılacak. Yüzde 5'i de engelli otoparkı olarak kullanılacak. Alanda ayrıca bisiklet ve motosiklet park alanları bulunacak.

Alanda inşaatın kasım ayında başlanacağını bildiren CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e teşekkür ederek, pazaryeri ve otoparkın Kemer halkına hayırlı olmasını diledi. Pazar yeri üzerinde mevcut bulunan güneşliklerin sökülmesiyle çalışmalara başladığını söyleyen Ünal, “01 Kasım itibariyle de alan üzerindeki inşaat başlayarak kısa sürede tamamlanarak Kemer halkının hizmetine sunulacak” dedi.