ANTALYA
Giriş Tarihi : 02-09-2020 12:45   Güncelleme : 02-09-2020 12:45

Ozan kızından şiir kitabı

Yaşamını İngiltere'nin başkenti Londra'da sürdüren şair Selda Aksoy, gençlik yıllarından beri yazdığı şiirlerini 'Dicle'den Fırat'a' adlı kitapta topladı. Aksoy, Antalya'da imza günü düzenledi.

Ozan kızından şiir kitabı

Şair Selda Aksoy'un Tiyatro Emekçileri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (TED-YAR DER) bahçesinde gerçekleştirdiği imza gününe şiir severlerin ilgisi yoğun oldu. İmza gününü, sanatçılar Duygu- Ferhat Başbağ ikilisi keman ve gitarları eşliğinde seslendirdikleri neşeli şarkılarla renklendirdi.
BABASINDAN İLHAM ALDI
Selda Aksoy, ilk heyecanı olan ilk şiir kitabının tanıtımını yaparken halk ozanı bir babanın kızı olduğunu hatırlattı. Aksoy, "Babam bana örnek oldu, bağlamasının tellerine dokunuşlarından ilham alarak şair oldum, şiirler yazdım" dedi.
ŞİİRLERİNİ KİTAPLAŞTIRDI
Yazdığı yüzlerce şiir arasından özenle seçtiklerini 'Dicle'den Fırat'a' adlı kitapta toplayan Aksoy, şöyle dedi:
"Halk ozanı bir babanın kızı olmaktan gurur duyuyorum. Babam da duygularını, düşüncelerini, özlem ve hayallerini, yaşanan çileleri, acıları, hüzünleri şiirlerine, deyişlerine yansıtır, bağlamasının tellerine dokunarak yürekten seslendirirdi. Çocukluğum, gençliğim babamın şiirlerini, deyişlerini dinlemek, okumakla geçti. Ben de şair olmayı, şiir kitapları yayımlamayı hep hayal ettim. Kaleme aldığım şiirlerimin bir kısmını kitaplaştırıp, şiirseverlerle buluşturmak heyecanıma heyecan kattı."
İmza gününe gösterilen ilgi karşısında duygulu anlar yaşayan Selda Aksoy, "Beni mutlu günümde yalnız bırakmayan Antalyalı şiirsever dostlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

(DHA)