SPOR
Giriş Tarihi : 24-10-2021 15:19   Güncelleme : 24-10-2021 15:22

Oturarak voleybolun şampiyonları Bosna Hersek ve Rusya

Ülkemizin ev sahipliğinde ilk kez Kemer’in Kiriş Mahallesi’nde bulunan Daima Biz Otel Spor Kompleksi’nde 17 ülkeden 16'sı erkek, 11'i kadın olmak üzere 27 takımın katılımıyla düzenlenen Avrupa Oturarak Voleybol Şampiyonası sona erdi. Erkeklerde Bosna Hersek, kadınlarda Rusya’nın şampiyon olduğu şampiyonada Oturarak Voleybol Erkek Milli Takımı, 9’uncu, Kadın Milli Takımı ise 11’inci oldu.

Oturarak voleybolun şampiyonları Bosna Hersek ve Rusya

Ahmet Duran YENİGÜN

Ülkemizin ev sahipliğinde ilk kez Kemer’in Kiriş Mahallesi’nde bulunan Daima Biz Otel Spor Kompleksi’nde düzenlenen Avrupa Oturarak Voleybol Şampiyonası sona erdi. 17 ülkeden 16'sı erkek, 11'i kadın olmak üzere 27 takımın katıldığı şampiyonada final maçlarında Görüntü Değerlendirme Sistemi ilk kez uygulanıldı. Paralimpik oyunlarda dahi kullanılmamış olan bu sistem, turnuvaya katılan takımların, hakemlerin ve ParaVolley Avrupa yetkililerinin büyük beğenisini kazandı.

ERKEKLERDE BOSNA HERSEK, KADINLARDA RUSYA

Turnuvanın altıncı gününde Kadın Milli Takımı Hollanda ile sıralama maçına çıktı. Milliler maçı 3-0 kaybetti ve turnuvayı 11. sırada tamamladı. Erkek Mili Takımı ise Macaristan’ı ve Letonya’yı 3-1’lik skorlarla yendi. Ay-yıldızlılar, bu sonuçlarla Avrupa Oturarak Voleybol Şampiyonası’nı 9’uncu sırada bitirdi.

Şampiyonun yedinci gününde erkekler finalinde Rusya ile karşı karşıya gelen Bosna Hersek, 3-0'lık skorla şampiyonluğu kazanan taraf oldu. Erkekler üçüncülük mücadelesinde ise Almanya, Ukrayna'yı 3-2 yendi. Kadınlar finalinde İtalya ile karşılaşan Rusya, rakibini 3-0 yendi. Kadınlar üçüncülük maçında ise Almanya, Slovenya'yı 3-0 mağlup etti.