GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-07-2021 16:05   Güncelleme : 14-07-2021 16:26

Otel çalışanlarına yerinde aşı

Kemer’de yeni tip koronavirüsle (COVID-19) mücadele kapsamında otel çalışanları aşılanmaya başlandı. Kemer İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılan aşılama uygulamasında ilk olarak Club Hotel Phaselis Rose Tekirova’da başlandı. 250 personelin daha önce aşı olduğu otelde geri kalan 100 personel de aşılarını oldu. Yerinde aşı uygulamasıyla ilçe genelinde yaklaşık 2 bin personelin aşılanacağı öğrenildi.

Otel çalışanlarına yerinde aşı

Şüheda PARTAL

Kemer’de genelinde bulunan otellerde, Kemer İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından aşı olmayan personeller için yerinde aşı uygulaması başladı. İlçede ilk olarak Tekirova Mahallesi’nde bulunan Club Hotel Phaselis Rose Tekirova’da başlatılan aşılamada aşı olmayan 100 personel sağlık görevlileri eşliğinde aşılarını oldu. Otelin Genel Müdürü ve KETOB Başkan Yardımcısı Şinasi Gürocak, turizmde aşının önemine dikkat çekerek, “İlçemizde turizm hareketliliği başladı. Turizmin artması ile Covid-19 vakalarının artmasının önüne geçmek için en etkili silah aşıdır. Bu nedenle turizm çalışanlarının aşılanması hem kendi hem de gelen misafirlerin sağlıkları için çok önemli. Çok geç olmadan aşılarımızı olmalıyız. Turizmciler olarak da personelimizi bu konuda teşvik ediyoruz. Otelimizde daha önce 250 personelimiz aşı olmuştu. Bugün de yerinde aşı uygulamasıyla 100 personelimiz aşı oldu” dedi.

Aşı olan otel çalışanları sezonun başlamasıyla yoğun tempo içerisinde çalıştıklarını için aşı olamadıklarını belirterek, böyle bir hizmetin ayaklarına kadar gelmesinden dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.

Öte yandan yerinde aşı uygulamasıyla ilçe genelinde yaklaşık 2 bin personelin aşılanacağı öğrenildi.