SAĞLIK
Giriş Tarihi : 05-11-2020 13:46   Güncelleme : 05-11-2020 13:46

Organ Bağışı Haftası'nda Rektör Özkan'a ziyaret

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Organ Bağışı Haftası dolayısıyla Akdeniz Böbrek Hastalıkları ve Organ Nakli Sosyal Yardımlaşma Derneği (AKBÖHONDER) üyelerini makamında kabul etti.

Organ Bağışı Haftası'nda Rektör Özkan'a ziyaret

AKBÖHONDER Başkanı Mehmet Şahan ve dernek üyelerinin bulunduğu ziyarette Rektör Özkan, İzmir'de yaşanan deprem nedeniyle hayatını kaybedenlerin yakınlarına baş sağlığı, bölge halkına ve yaralı olarak kurtulanlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Rektör Özkan, Organ Bağışı Haftası'nın kendileri için çok değerli olduğunu, kendilerinin de hassas doku naklinde dünyada isimleri olduğuna dikkat çekti. Bunda en büyük katkının rahmetli Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu'na ait olduğunu belirten Rektör Özkan, saygıyla andığını kaydetti. Rektör Özkan, şöyle konuştu:

"Rahmetli hocamızın yaptığı hizmetler öldükten sonra da birçok insan için hayatını değiştiren, tekrar hayat kazandıran hizmetler. Hala dualar alıyor kendisi, bu çok güzel. İnşallah biz de iyi hizmetler veririz. Örneğin hocamızın yaptığı hizmetlerin en büyük kanıtı Mehmet Şahan bey, derneğimizin başkanı. Tuncer Karpuzoğlu hocamızın yaptığı ilk organ naklidir kendisi. Onu da aramızda görüyoruz. Tuncer hocamızın yaptığı nakille günümüze kadar yaşadı. O nedenle organ nakli çok önemli. Bir insana verebileceğimiz en kıymetli en değerli hediyedir. Hala biz insanlara bunu tam olarak anlatamadık. Hepimiz ölümle karşılaşacağız. Bağış konusunu bir kez daha düşünmek çok önemli. Vereceğiniz evet ya da hayır cevabı ile cana can katacaksınız. Organ nakli derneği üyelerini görüyorsunuz, hepsi birilerinden bir şekilde aldıkları organlarla hayatlarını sürdürüyor. Bundan daha değerli bir hediye olamaz. İnşallah insanlar daha duyarlı olur ve başkalarının hayatlarına dokunurlar. Hepiniz iyi ki varsınız, ziyaretiniz için teşekkür ediyorum."

AKBÖHONDER Başkanı Mehmet Şahan'ın organ bağışındaki çalışmalara çok önem verdiğini ve yıllardır bu alanda uğraştığına değinen Rektör Özkan, Organ Bağışı Haftası boyunca bilinçlendirme ve farkındalık ortaya konulması için çaba gösterecek dernek üyelerine çalışmalarında başarılar diledi. Mehmet Şahan, Rektör Özlenen Özkan'a, organ bağışı ve nakli konusundaki duyarlılıkları nedeniyle teşekkür edip plaket sundu. Rektör Özkan da Mehmet Şahan'a organ bağışı konusundaki çabaları nedeniyle plaket verdi.

(DHA)