GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-09-2021 17:17   Güncelleme : 22-09-2021 17:18

Orduvar Akman: Kemer’den aldığını Kemer’e vereceksin

Kemerli hayırsever turizmci ve iş insanı Orduvar Akman’ın yapımını üstlendiği Arslanbucak Mahallesi'nde 2 bin 96 metrekarelik arsaya yapılacak 100 öğrenci kapasiteli ve içerisinde sınıflar, oyun alanları, yemekhane, mutfak, revir, idari ofisler, çok amaçlı salonların yer alacağı Orduvar-Ülker Akman Anaokulunun temeli ilçe protokolü, STK temsilcileri, oda başkanları, turizmciler ve vatandaşların katılımıyla atıldı. Daha önce Kemer’de belediye başkanlığı yapanlardan hiçbirisinin kendisine herhangi bir hizmet yapalım diye gelmediğini belirten Orduvar Akman, “Başkan Topaloğlu böyle bir teklifle geldi ve hemen kabul ettim. Başkanın bu teklifi getirmesinden ben çok memnun oldum. Hiç sorun değil başkanım yapalım gitsin dedim. Biz bu memleketliyiz, onun için memnunum. Böyle bir eserin Kemer’e kazandırılmasından dolayı ben ve eşim çok mutluyuz” dedi.

Orduvar Akman: Kemer’den aldığını Kemer’e vereceksin

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer’in Arslanbucak Mahallesi'nde 2 bin 96 metrekarelik arsaya yapılacak 100 öğrenci kapasiteli ve içerisinde sınıflar, oyun alanları, yemekhane, mutfak, revir, idari ofisler, çok amaçlı salonların yer alacağı Orduvar-Ülker Akman Anaokulunun temeli törenle atıldı.

Kemerli hayırsever turizmci ve iş insanı Orduvar Akman’ın bizzat bulunduğu temel atma törenine, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, Kemer Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Emin Gül ve Baki Yalın, belediye meclis üyeleri İsmail Aka, Ferhan Fidan, Emrah Ayhan, Mustafa Tıraş, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkan Yardımcısı Şinasi Gürocak, Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkanı Volkan Yorulmaz, Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal, ATSO Kemer Temsilcisi Mustafa Çetinkaya, Kemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Tıraş, Kemer İşadamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Rıza Sönmez, belediye birim müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar da katıldı.

TOPALOĞLU: HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN

Kaymakam Gemici, Başkan Topaloğlu ve Orduvar Akman, duaların edilmesi ve kurban kesilmesinin ardından anaokulunun temeli için butona bastı.

Temel atma töreni sonrası açıklamada bulunan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, eğitime büyük bir hizmet yapan Orduvar Akman’a teşekkür etti. Anaokulunun yapılacağı alanın 2 bin 93 metre kare olduğunu ifade eden Başkan Topaloğlu, “Bu alan Kemer Belediyesi’ne ait. 100 kişilik bir anaokul olacak. Belediye olarak biz kendimiz işleteceğiz Tahmini olarak 8 aydan önce bitecek. Orduvar Akman ve eşi Ülker Akman’a teşekkür ediyorum. Kemerimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

AKMAN: BİZ BU MEMLEKETLİYİZ

Orduvar Akman ise daha önce hastane veya okul yaptırma fikri olduğunu belirterek, Başkan Topaloğlu’nun kendisine gelip Kemer’e bir anaokulu yaptırmak istediğini belirtmesinden sonra anaokulu yaptırmaya karar verdiklerini söyledi. Daha önce Kemer’de belediye başkanlığı yapanlardan hiçbirisinin kendisine herhangi bir hizmet yapalım diye gelmediğini ifade eden Akman, “Kumluca Hastanesi'ne gittik kardiyoloji bölümünü yaptık. 7-8 tane çocuk okutuyoruz. Başkan Topaloğlu böyle bir teklifle geldi ve hemen kabul ettim. Başkanın bu teklifi getirmesinden ben çok memnun oldum. Hiç sorun değil başkanım yapalım gitsin dedim. Biz bu memleketliyiz, böyle bir eserin Kemer’e kazandırılmasından dolayı ben ve eşim çok mutluyuz” diye konuştu.

‘DEVAMLI ÇALIŞIYORUZ’

1970 yılında Akman Otel’in temelini attıklarını ve 1971 yılında da hizmete açtıklarını belirten Akman, “Yol yok, Elektrik yok, suyu kuyu alarak açtık. Ondan sonra basınç odalı dalgıç okulunu açtık ve çalıştık. Daha sonra Akmam Motel, Akman Tatil Köyünü ve Akman Beach Otel yaptık. Kumluca'da da 1500 yataklı 5 yıldızlı 1 tatil köyü yaptık. Bir de bizim Beycik’te ‘Kartal Yuvası’ olarak bir tesisimiz var, 1978'de görmeden almıştık. Orada şimdi bir imar çalışmamız var ve sağlık amaçlı bir tatil köyü yapacağız. Biz devamlı çalışıyoruz. 4 sefer vergi rekortmeni olduk. Allah'a şükür 50 kuruş borcum yok. Böyle devam ediyoruz. Bir arkadaşım demiş ki; ‘Allah Orduvar’ı çalışsın diye yaratmış.’ Doğru dedim biz çalışıyoruz” dedi.

ÜNSAL: GURUR VERİCİ

Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal da Kemer’e yeni bir eğitim yuvası kazandırılmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Böyle bir anaokulu Kemer’e değer katacaktır. Kemer’deki hayırseverlerin böyle güzel hizmetler yapması gurur verici. İnşallah eğitim kurumları Kemer’de çoğalır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez de yaptığı açıklamasında, eğitimin ilk basamağı olan anaokulunun çok önemli olduğunu belirterek, anaokulunun yapılmasında katkısı olan Orduvar Akman ve Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na teşekkür etti.

Kemer Tur Kooperatif Başkanı Oktay Çelik, anaokulunun yapılmasında emeği olan Orduvar Akman’a ve okulun yapılmasında ön ayak olana Başkan Topaloğlu’na teşekkür etti.

UĞUR: BU TÜR HİZMETLER DEVAM ETMELİ

Arslanbucak Mahalle Muhtarı İsmail Uğur da mahalleye yeni bir anaokulu yapılmasında imkan sağlayan hayırsever işadamı Orduvar Akman’a teşekkür ederek, pandemi döneminde bu tür hizmetlerin devam etmesini beklediklerini kaydetti.

Vatandaşlardan Melek Köylüoğlu ise Başkan Topaloğlu’nun eğitime yaptığı hizmetlerden oldukça memnun olduklarına değinerek, “Başkanımızın eğitime yaptığı katkıların devamının da geleceğine eminiz. Buradaki anaokulu gelecek nesiller için büyük bir hizmet. Başkanımız zaten eğitime ve çocuklara çok önem veriyor. Biz de kendisine değer veriyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Topaloğlu ile hayırsever turizmci Orduvar Akman ve beraberindekiler daha sonra anaokulunun yapıldığı alanda incelemelerde bulundu.