ANTALYA
Giriş Tarihi : 05-02-2020 09:05

Operadan tanıtım atağı

Haftada 3 eser sahneleyen, biletleri yok satan Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), opera ve bale sanatının izlenme oranını artırabilmek için hedef büyütme çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Operadan tanıtım atağı

Antalya DOB Müdürü Akın Ulutaş ile Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde yayın yapan ve dinleyici oranı yüksek olan Üniversite FM Radyosu Koordinatörü Suat Erdöl, opera ve bale eserlerinin her gün belli saatlerde radyodan duyurulması, daha geniş kitleye ulaşılması amacıyla işbirliği protokolü imzaladı.

İmzalanan protokole göre FM 91.3 frekans bandı üzerinden yayın yapan Üniversite FM Radyosu'nda her gün belli saatlerde klasik müzik eşliğinde Antalya DOB eserleri hakkında dinleyicilere bilgi aktarılacak, aylık programın duyurusu yapılacak.

DAHA GENİŞ KİTLE HEDEFİ

Antalya DOB Müdürü Akın Ulutaş, hedeflerinin daha geniş kitleye ulaşmak olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü;

"Yazılı ve görsel basın haberleri, sosyal medya, şehrin belli noktalarına, toplu ulaşım araçlarına asılan afişler yanında radyo anonslarıyla da opera-bale eserlerinin duyurusu yapılarak Antalya'nın kültür-sanat yaşamına, kültür turizmine daha fazla katkı sunacağımıza, daha fazla yerli ve yabancı izleyiciyi opera-bale eserleriyle buluşturacağımıza inanıyoruz."

Üniversite FM Radyosu Koordinatörü Suat Erdöl, hiçbir karşılık beklemeden opera-bale eserlerinin duyurusunu radyodan aktaracaklarını ifade etti. Erdöl, "Radyomuzu dinleyenlerin opera-baleye sevgiyle bakmasını, eserlere ilginin daha fazla artmasını sağlayacağız. Antalya, denizi, kumu, güneşi, doğası, opera-balesi, tiyatrosu, senfonisi ve diğer kültür-sanat aktiviteleriyle bir bütün olarak dünyaya açılan bir pencere, bir kültür-sanat şehridir" dedi.

(DHA)