EĞİTİM
Giriş Tarihi : 25-08-2020 17:11   Güncelleme : 25-08-2020 17:11

Okullar öğretmenleriyle buluştu

Kemer’de 15 Mart’tan itibaren okullarından uzak kalan öğretmenler 2020- 2021 yeni eğiitim - öğretim yılına hazırlık kapsamında mesleki gelişim eğitimi almaya başladı. Öğretmenler ilk eğitimlerini koronavirüs önlemleri konusunda aldı.

Okullar öğretmenleriyle buluştu

Şüheda PARTAL

Kemer genelindeki tüm okullarda altı ay sonra öğretmenler dersbaşı yaptı. 2020-2021 eğitim-öğretim yılı öncesindeki mesleki eğitim çalışmaları için okullarına giden öğretmenler, okul girişinde ateşleri ölçülerek toplantı salonuna alındılar. Uzun bir aradan sonra okullarıyla ve meslektaşlarıyla bir araya gelen öğretmenlerin heyecanı en üst seviyedeydi.

Her türlü tedbirin alındığı okullardaki mesleki eğitim çalışma döneminin ilk dersinde öğretmenlere Covid-19 salgınına karşı koruyucu ve önleyici tedbirler ile okulda uyulması gereken kurallar anlatıldı. Mesleki eğitim programında ayrıca, 21 Eylül'de başlaması planlanan yüz yüze eğitim süreci öncesinde okul binasında, sınıflarda, tuvaletlerde, bahçede ve tüm ortak kullanım alanlarında uygulanacak sosyal mesafe, maske ve temizlik kuralları; öğrenci, öğretmen ve velilerle ilgili süreçlerin planlanması en ince ayrıntısına kadar uygulamalı bir şekilde ele alınacak.

TEKDEMİR ÖĞRETMENLERLE BULUŞTU

Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir’de yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde mesleki çalışmalar kapsamında okullarına giden öğretmenlerle bir araya geldi. Öğretmenlerle eğitim öğretim yılı öncesinde dünyanın, ülkemizin ve bölgemizin içinde bulunduğu Covid-19 salgınına karşı okullarda ve eğitim ortamlarında alınan tedbirleri anlatan Tekdemir, öğrencilere 21 Eylül itibari ile kavuşmayı arzu ettiklerini, 31 Ağustos itibari ile Uzaktan Eğitim Faaliyetlerinin başlayacağını, gerek uzaktan eğitim sürecinde, gerekse yüz yüze eğitim sürecinde tüm öğretmenlere başarılar dilediğini ifade etti.