GÜNDEM
Giriş Tarihi : 24-11-2020 15:19   Güncelleme : 24-11-2020 15:19

‘Öğretmenlik kutsal bir meslek’

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, bazı okullara ziyaret ederek öğretmenlerle bir araya geldi. Başkan Topaloğlu, “Öğretmenlik mesleği kutsal bir meslek. Geleceğin çağdaş nesillerini yetiştiren öğretmenlere saygı duymalıyız” dedi.

‘Öğretmenlik kutsal bir meslek’

Şüheda PARTAL

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçede bulunan bazı okullara ziyaret gerçekleştirdi. Öğretmenlere, öğrencilerle güzel ve faydalı projelere imza atmaları için dolma kalem hediye eden Başkan Topaloğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir ve bazı okullarda öğretmenlerle bir araya geldi. Ziyaretler sırasında okulların okul aile birliği üyeleri de hazır bulundu.

‘ÖĞRETMENLİK KUTSAL BİR MESLEK’

Öğretmenlerin gününü kutlayan Başkan Topaloğlu, “Öğretmenlik mesleği kutsal bir meslek. Geleceğin çağdaş nesillerini yetiştiren öğretmenlere saygı duymalıyız. Ben de emekli bir öğretmen olduğum için çocuklara verilmesi gereken önemi biliyoruz. Öğretmenler, çocukların yanağını sıkacak, saçlarını okşayacak. Onlara sevgi aşılayacak. Onların sayesinde ülkemizin kalkınmasını ve gelişmesini sağlayacak olan çocuklarımız yetişiyor. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Öğretmenler; yeni nesli, Cumhuriyet’in fedakar öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.’ sözü ne kadar da anlamlı. Geleceğin nesillerini yetiştirmek için canla başla mücadele eden tüm öğretmenlerimizin gününü kutlarım” diye konuştu.