GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-09-2021 17:11   Güncelleme : 22-09-2021 17:15

Öğretmenlere trafik güvenliği eğitimi

Trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarının yüzde 50 oranında azaltılmasını hedefleyen 2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ile 2021-2023 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı çerçevesinde Kemer’de öğretmenlere yönelik trafik güvenliği ve farkındalığı eğitimi düzenlendi. Eğitimde öğretmenlerin çocuklar için doğru rol model olacağı ve trafik bilincine sahip yetişkinler yetişmesine katkı sağlayacağı belirtildi.

Öğretmenlere trafik güvenliği eğitimi

Şüheda PARTAL

Kemer’de trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarının yüzde 50 oranında azaltılmasını hedefleyen 2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ile 2021-2023 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı çerçevesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı koordinesinde trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarını en aza indirmek amacıyla ilçelerindeki öğretmenlere yönelik trafik güvenliği ve farkındalığı eğitim programı gerçekleştirildi.

Kemer Belediyesi Kültür Salonunda gerçekleşen programa ilçedeki öğretmenlerin yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir de katıldı. Programda Tekdemir kısa bir konuşma yaparken, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği Başpolis Yekta Özer ve İlçe Jandarma Trafik Tim Komutanı Uzman Jandarma 4. Kademeli Çavuş Hakan Öz tarafından verilen eğitimde trafik kuralları ve trafik güvenliği konuları işlendi.

Trafik bilincinin küçük yaşlarda oluşmaya başlamasından dolayı, çocukların trafik kazalarında yaralanmalarına, hatta ölümlerine sebep olan bilgi eksikliğini gidermek adına verilen eğitimlerin trafik kuralları konusunda öğretmenlerin doğru rol model olması, gelecekte trafik bilincine sahip bireyler olarak hayata atılmaları ve birer yetişkin olduklarında trafik kültürüne sahip saygılı yol kullanıcıları olmalarının amaçlandığı bildirildi.