EĞİTİM
Giriş Tarihi : 05-01-2022 22:15   Güncelleme : 05-01-2022 22:15

Öğrencilere tebrik!

Antalya Valisi Ersin Yazıcı önderliğinde başlatılan Antalya’da Hedeflenen Eğitime Nitelik Kazandırma (AHENK) Projesi’ne destek amacıyla gazetemizin başlattığı ‘Öğrencilerin kaleminden’ yazı dizisi kapsamında ilçemizde eğitim gören öğrencilerin kaleme aldığı şiir ve kompozisyon gibi yazılarına yer verilmeye başlandı. Uygulama kapsamında ilk olarak Ünal Aysal Anadolu Lisesi öğrencilerine yer verilirken, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir ve gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ahmet Duran Yenigün, okulu ziyaret ederek öğrencilere yazılarının yer aldığı gazeteyi vererek tebrik etti. Kaymakam Gemici, “Yazmak okumanın daha ötesinde bir fark. Yani bir şey yazabilmek ve yazılı bir eser ortaya koyabilmek için bir kere çok okumanız gerekiyor. Oda yetmiyor okumanızdan elde ettiğiniz birikimi beyninizden bir süzgeçten geçirip bunu bir yazıya dökmeniz gerekiyor. Dolayısıyla bu daha ileri beyinsel faaliyet. Bunun için sizleri ayrı ayrı tebrik ediyorum. Eğer yapabilirseniz günlükte olsa hatıralarda olsa lütfen yazmaya devam edin ve yazdıklarınızla insanlarla paylaşma gayreti içerisinde olun” dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir ise, öğrencilerin kendilerini ifade etmesinden dolayı gurur duyduklarını belirtti.

Öğrencilere tebrik!

Şüheda PARTAL

Antalya Valisi Ersin Yazıcı önderliğinde başlatılan AHENK Projesi’ne destek amacıyla Kaymakam Yücel Gemici ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir’in desteğiyle gazetemiz ilçemizde eğitim gören öğrencilerin kaleme aldığı şiir ve kompozisyon gibi yazılarına yer vererek ‘Öğrencilerin kaleminden’ yazı dizisini başlattı. Öğrencilerin özgüvenlerini arttırma, kendilerini ifade edebilmelerini sağlama ve okuma alışkanlıklarını geliştirme hedefiyle başlatılan yazı dizilerine ilk olarak Ünal Aysal Anadolu Lisesi öğrencilerinden başlandı.

Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir ve gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ahmet Duran Yenigün, okulu ziyaret ederek öğrencilere yazılarının yer aldığı gazeteyi vererek tebrik etti.

GEMİCİ: YAZMAYA DEVAM EDİN

Öğrencileri tebrik eden Kaymakam Yücel Gemici, “Öğrencilerin kaleminden projesini sizinle beraber başarmış olduk. Gittiğimiz okullarda çocuklarımızın okumasını teşvik etmek için değişik aktiviteler yapıyoruz, okuma saatlerine katılıyoruz, kütüphanelerine gidiyoruz ve kitaplara bakıyoruz. Öğrencilerimizin kütüphaneye olan ilgisini arttırmaya çalışıyoruz. Bunu yapmamızın sebebi okuma alışkanlığını ve bilincini biraz daha yaygınlaştırabilmemiz, fakat yazmak okumanın daha ötesinde bir fark. Yani bir şey yazabilmek ve yazılı bir eser ortaya koyabilmek için bir kere çok okumanız gerekiyor. Oda yetmiyor okumanızdan elde ettiğiniz birikimi beyninizden bir süzgeçten geçirip bunu bir yazıya dökmeniz gerekiyor. Dolayısıyla bu daha ileri beyinsel faaliyet. Bunun için sizleri ayrı ayrı tebrik ediyorum. Eğer yapabilirseniz günlükte olsa hatıralarda olsa lütfen yazmaya devam edin ve yazdıklarınızla insanlarla paylaşma gayreti içerisinde olun. Ahmet beye de bu projeye ön ayak olduğu ve sayfalarını sizlere açtığı için teşekkür ederiz. İnşallah bu projeyi diğer okullarla da periyodik olarak uygularız. Sizin gibi diğer arkadaşlarımızı da okullarımızda yazdıkları eserleri diğer insanlara paylaşma imkanı olur” dedi.

TEKDEMİR: ÖRNEK OLDUNUZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir ise, öğrencilerin kendilerini ifade etmesinden dolayı gurur duyduklarını belirterek, “Burada en önemli nokta özgüven kazanabilme ve düşündüğünü kaleme alabilme noktasıydı. Sizin için önemliydi. Sizlerin bunu yapabileceğinize bizler inanıyorduk ve onun için bu okulu tercih etmiştik. Biraz önce içerde Sayın Kaymakam Bey’de baktı ben gelmeden önce baktım gerçekten muazzam eserler çıkarmışsınız. Kendinizi o kadar güzel ifade etmişsiniz ki bununla gurur duyduk. Diğer öğrencilere de örnek oldunuz. Bize bu fırsatı sunduğu için başta Sayın Kaymakamımıza ve Gazete Sahibimiz Ahmet Duran Yenigün beye çok teşekkür ediyoruz. Sizleri de yapmış olduğunuz çalışmalar için teşekkürler. İnşallah faydalı olur ve anı olarak kalacaktır diye umut ediyorum” diye konuştu.

USLU: BAŞLANGICI BİZ YAPMIŞ OLDUK

Ünal Aysal Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Gökhan Uslu da, “AHENK Projesi kapsamında yapmış olduğumuz çalışma ile ilgili bu konu da diğer okullara da önderlik yapabileceğimizi söyledik. Öğrencilerimizin kapasitesi vardı zaten. Pek çok yarışmada biz dereceye giriyorduk ve o yüzden önderlik bizden başladı. Diğer okullar devam edecek. İlk başlangıcı biz yapmış olduk, diğer öğrencilerimiz de kendilerini güçlendirirlerse bu projede yayınlanacak” şeklinde konuştu.

OĞUL: EDEBİYAT ÖĞRETMENİ OLARAK ÇOK MUTLUYUZ

Edebiyat Öğretmeni Kadriye Oğul ise, öğretmenler olarak, öğrencilerin kendilerini ifade ederek kaleme aldıkları yazıların gazetede yer almasından dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, “Zevk aldığımız bir proje. Çocuklarımızın kendisini ifade edebilmesi tüm öğretmenleri mutlu ediyor ama biz edebiyat öğretmenlerini daha fazla mutlu ediyor” dedi.