EĞİTİM
Giriş Tarihi : 09-06-2020 15:50   Güncelleme : 09-06-2020 15:50

Öğrenciler, sınav provası yaptı

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun girişimleriyle eğitim yuvasına dönüştürülen Ahmet Erkal Spor Tesisleri’ndeki Destek Eğitim Kurs Merkezi’nde üniversiteye hazırlanan öğrenciler, Temel Yetenek Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) öncesi gerçek sınav niteliğinde ön deneme sınavına girdi.

Öğrenciler, sınav provası yaptı

Şüheda PARTAL

Normalleşme sürecinin ardından tekrar kapıları öğrencilere açan Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezi’nde üniversiteye hazırlanan öğrenciler, Temel Yetenek Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) öncesi gerçek sınav niteliğinde ön deneme sınavına girdi.

Öğrencilerin sınav öncesi belediye ekipleri tarafından ateşi ölçüldü, elleri dezenfekte edildi ve maske dağıtıldı. Başkan Topaloğlu da tek tek sınıfları dolaşarak, sıralarda sosyal mesafe kurallarına uyularak oturtulan öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

Başkan Topaloğlu, Kemer Final Eğitim Kurumları Yöneticilerinden Bilal Tosun’a eğitime verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek, geçen sene Final eğitim kurumları ile belediye arasında bir protokol imzalanarak üniversiteye hazırlanan öğrencileri Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezinde eğittiklerini kaydetti.

Üniversite sınavlarına az bir zaman kaldığını aktaran Topaloğlu, “Öğrencilerimiz, belediyemizin eğitime kazandırdığı binada sınava girdiler. Burada kendi seviyelerini öğrenecekler. Eğitime olan katkılarımız her zaman olduğu gibi devam edecek. Bu yıl üniversiteye hazırlanan öğrencileri bu binamızda hazırlayacağız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Bize destek olan Kemer halkına ve mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kemer Final Eğitim Kurumları Yöneticilerinden Bilal Tosun ise belediye iş birliği ile Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneğinin (TÖDER) yaptığı Türkiye geneli sınavını uyguladıklarını söyledi. Tosun, öğrencilerin uzun bir aradan sonra yeniden kitapçıkla, kalemle ve optik formla buluşmalarını istediklerini anlatarak, gerçek sınavdan önce bir prova yapmalarını sağladıklarını belirtti.

Sınava giren öğrenciler ise sınav sonrasında yaptıkları açıklamada, pandemi sürecinde evde kendi imkanları ile ders çalıştıklarını ve sınav yaptıklarını belirterek, uzun bir aradan sonra gerçek sınav niteliğinde bir sınava girmelerini sağlayan Topaloğlu’na teşekkür etti.

Kurs merkezin içerisinde kütüphane, fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarı, 2 Türkçe, 2 matematik, 2 fizik 2 kimya ve coğrafya bilim dersliği, kız ve erkek tuvaletler, engelli tuvaletleri, kantin ve çay bahçesi bulunuyor.