ANTALYA
Giriş Tarihi : 12-12-2019 09:13

MYO öğrencilerine uygulamalı eğitim

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektör Danışmanı ve eski İl Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan, AÜ Hukuk Fakültesi Adalet Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencilerine ders verdi.

MYO öğrencilerine uygulamalı eğitim

AÜ Hukuk Fakültesi Adalet MYO öğrencileri, hukuksal etik dersini Antalya Adliyesi'nde uygulamalı işledi. AÜ Rektör danışmanı ve öğretim görevlisi Feyzullah Arslan avukat cübbesi giyerek ders verdi. Öğrenciler mahkemelere getirerek, buradaki duruşmaların nasıl görüldüğünü gözlemledi. Feyzullah Arslan, “Bu arkadaşlarımız ayrıca ileride görev alacakları Yazı İşleri Müdürlüğü, İcra Müdürlüğü, Zabıt Katipliği, İcra Memurluğu'nun nasıl icra edildiğini yerinde görmek adına ders saati içerisinde burada eğitim görüyorlar" dedi.

İlk kez bu eğitimin verildiğini söyleyen Feyzullah Arslan, "Öğrencilerimiz bugün, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Ünal ile Antalya Adliyesi Adalet Komisyonu Başkanı Oğuzhan Yaşar'ın izni ile 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde duruşmayı izledi. Kalem işlemlerinin nasıl yapıldığını, kalemlere girerek bizzat bu işi yapanlardan sorup cevap alarak öğrenecekler. Yaparak, yaşayarak öğrenme bunun adı. Bir bakıma dersin stajı. O nedenle bize bu katkıyı sunanlara teşekkür ediyorum. Arkadaşların isteği üzerine bunu ilk kez yapıyoruz" dedi.

(DHA)