SİYASET
Giriş Tarihi : 03-10-2019 01:17

Mustafa Bilici CHP’de

Ağustos ayında Belediye Başkan Yardımcılığı ve Demokratik Sol Parti’den (DSP) istifa eden Kemer Belediye Meclis Üyesi Mustafa Bilici, Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) geçti. Artık CHP saflarında siyaset hayatına devam edeceğini bildiren Mustafa Bilici, “İnşallah hayırlı olur. Kemer’de ve Antalya’da daha güzel işler yapmayı Allah bize nasip eder” dedi.

Mustafa Bilici CHP’de

Şüheda DAYANTÜRK

Son yapılan yerel seçimlerde DSP’den Kemer Belediyesi Meclisi Üyesi seçilerek Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Mustafa Bilici, ağustos ayında Başkan Yardımcılığı görevinden DSP’den istifa etmişti. Bilici, dün CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal’ı ziyaret ederek, partiye üye oldu. Artık CHP saflarında siyaset hayatına devam edeceğini bildiren Mustafa Bilici, “Hepinizin bildiği gibi daha önce DSP’den istifa ettim. Benim 30 yıllık siyasi arkadaşım ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Muhittin Böcek, zaten temelli CHP’ye geçmeniz gerekiyor diyordu. İlçe Başkanımız Hüsnü Ünal da seçimden bugüne bu konuda çok ısrar ediyordu CHP’de siyasete devam edin diye. Şu anki içinde bulunduğum şartlar benim CHP’de siyasete devam etmemi gösteriyor. Bundan dolayı CHP’ye bugün girişimizi yaptık. İnşallah hayırlı olur. Kemer’de ve Antalya’da daha güzel işler yapmayı Allah bize nasip eder” dedi.

İlçe Başkanı Hüsnü Ünal ise “Gerçekten Kuva-yi Milliye düşünceleriyle yoğrulmuş, ekmeğini yemiş, siyasetini görmüş, siyasetinden nasibini almış sayın Mustafa Bilici’ye çok teşekkür ediyorum. Kuva-yi Milliye bugünden değil, bu kurtuluş savaşının temellerini atan bir partidir. Sayın Bilici de düşünceleri, fikirleri ve doğrularıyla bu partiye çok yakındır, gerçekleri her zaman eleştiren ve savunan bir siyasetçidir. Kemer siyasetine en iyi objektif şekilde yaklaşan ve Kemer siyasetini yönlendirebilecek bir güçtedir. Bundan dolayı da kendisini partimizde görmekten mutluluk duyuyorum. Kendisini tebrik ediyorum” dedi.