ANTALYA
Giriş Tarihi : 17-01-2022 19:46   Güncelleme : 17-01-2022 19:46

Mustafa Aker ve arkadaşlarının izlediği güzergahta yürüdüler

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker ve silah arkadaşlarını anma etkinlikleri kapsamında Kaş ilçesi Topçu Dostluk ve Barış Yolunda doğa yürüyüşü düzenledi.

Mustafa Aker ve arkadaşlarının izlediği güzergahta yürüdüler

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, AKSAN iş birliğiyle dünya denizcilik ve savaş tarihinde ilk kez bir uçak gemisini topçu ateşiyle batıran yüzbaşı olarak kayıtlara geçen Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul ve silah arkadaşlarını doğa yürüyüşü ile andı. Aker ve silah arkadaşların Kaş’ta topları taşıdığı zorlu güzergahta gerçekleştirilen doğa yürüyüşüne ilgi yoğun oldu.

YOĞUN KATILIM

Yürüyüşe Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Durmuş Ali Arslan, CHP Antalya eski milletvekili Tuncay Ercenk, meclis üyeleri Mustafa Baskak, Meral Çiyan Şenerdi, Akdeniz Gençlik Sanat Araştırma ve Eğitim Derneği (AKSAN), Antalya Türk Ocakları, Kıbrıs Türk Kültür Derneği Antalya Şubesi, Limyra Turizm Tanıtma Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği - LİMDOSK, Cumhuriyet Kadınları Derneği Kepez Şubesi Üyeleri, gençler ve vatandaşlar katıldı.

SAYGIYLA ANILDILAR

Kaş İlçesinde Şehit Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker ve silah arkadaşlarının 9 ocak 1917' de İngiliz uçak gemisini batırışlarının 105.yılı anısına düzenlenen anma yürüyüşünde Tarım ve Orman Müdürlüğü 6. Bölge Müdürlüğü tarafından işaretlemesi yapılan Topçu Dostluk ve Barış Yolu’nun açılışı da yapıldı. Yürüyüşe katılan vatandaşlar anlamlı etkinlik için Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve AKSAN üyelerine teşekkür ederken, Aker ve silah arkadaşlarını saygıyla andı. (Haber Merkezi)

AdminAdmin