EĞİTİM
Giriş Tarihi : 12-01-2022 23:10   Güncelleme : 12-01-2022 23:10

Murat Canik’ten 8 derslikli anaokulu

İş insanı Murat Canik, Kemer’e 8 derslikli anaokulu yaptıracak. Özgül Canik anısına yapılacak anaokulu için Antalya Valiliği’nde Vali Ersin Yazıcı, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Murat ve Emine Canik çifti katılımıyla okul protokolü imzaladı. Okul yaptırmanın annesinin vasiyeti olduğunu dile getiren Murat Canik, annesinin vasiyetini yerine getirmekten dolayı memnun olduğunu belirterek, imzalanan Okul Protokolü’nün Kemer’de bulunan iş insanlarına da örnek oluşturmasını diledi.

Murat Canik’ten 8 derslikli anaokulu

Vali Ersin Yazıcı, Giresunlu hayırsever Murat Canik ile Kemer’de yaptırılacak olan 8 derslikli anaokulu için Okul Protokolünü imzaladı. Antalya Valiliği’nde düzenlenen 2022 yılının ilk okul protokolü törenine Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, hayırsever Murat ve Emine Canik çifti katıldı. Murat Canik’in merhum annesi anısına yapılacak olan 8 derslikli anaokuluna Özgül Canik Anaokulu isminin verileceği belirtildi.

Antalya’nın hayırseverler bakımından çok güçlü bir şehir olduğuna değinen Vali Ersin Yazıcı; “Antalya’da pek çok okulumuzu hayırseverlerimiz yaptırmış. Canı gönülden söylüyorum ki bu işin parayla bir ilgisi yok. Kalpte bir güzellik olmayınca çoğu kişiye nasip olamıyor. O yüzden hep diyorum, bu iş para işi değil gönül işidir. Hem vatandaş hem de bir Vali olarak sizlere teşekkür ediyorum. Allah sayınızı arttırsın. İnşallah Özgül Canik Anaokulumuzu da 2022-2023 Eğitim ve Öğretim dönemine yetişir.” dedi.

Okul yaptırmanın annesinin vasiyeti olduğunu dile getiren hayırsever Murat Canik, annesinin vasiyetini yerine getirmekten dolayı memnun olduğunu belirterek, imzalanan Okul Protokolü’nün Kemer’de bulunan iş insanlarına da örnek oluşturmasını diledi.

Okul Protokolü’nün imzalanmasının ardından Vali Ersin Yazıcı hayırsever Murat ve Emine Canik çifti ile hatıra fotoğrafı çektirdi. (Haber Merkezi)