SAĞLIK
Giriş Tarihi : 22-01-2021 09:11   Güncelleme : 22-01-2021 09:11

MUHAMMED ALİ YAŞASIN!

Antalya Kepez’de yasayan SMA TIP 1 hastası bir yaşındaki Muhammed Ali Akyol’un ailesi “Lütfen evladımızın alamadığı nefes, içemediği su olun, desteklerinizi bekliyoruz”dedi.

MUHAMMED ALİ YAŞASIN!

Antalya Kepez’de yasayan SMA TIP 1 hastası bir yaşındaki Muhammed Ali Akyol 7aylıkken teşhis konulan, bu zor hastalıkla mücadele ediyor. Günden güne kasları eriyen Muhammed Ali nefes alma yetisini kaybettiği için boğazına takılan trake yardımıyla nefes alabiliyor. Türkiye’de aldığı tedavisinin yanı sıra 2 yaşına gelmeden ve diğer kaslarını kaybetmeden bir an önce şu an sadece yurt dışında olan tedaviye ulaşarak yaşamını devam ettirebilir. Yurt dışındaki yüklü miktarda olan tedavi masrafını ailenin kendi imkanlarıyla karşılaması mümkün değil.

Muhammed Ali’nin ailesi ve Muhammed Ali’ye destek olan gönüllüleri tüm Antalya halkına çağrıda bulunup “Lütfen evladımızın alamadığı nefes, içemediği su olun, desteklerinizi bekliyoruz”dedi.

Sizler de @muhammedaliyasasin instagram sayfasını takip ederek Muhammed Ali’nin alması gereken tedavi için ona destek olabilirsiniz.