MAGAZİN
Giriş Tarihi : 27-06-2024 21:39

Müftü Balaban’ın mutlu günü

Kemer Müftüsü Recep Balaban’ın oğlu Enes Balaban, Fatma Durmaz ile dünya evine girdi. Arslanbucak Düğün Salonu’nda çok sayıda davetlinin katılımı ile düzenlenen düğün töreninde çiftin nikahını Antalya İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya kıydı.

Müftü Balaban’ın mutlu günü

Şüheda PARTAL

Kemer Müftüsü Recep Balaban ve Mine Balaban çiftinin oğulları Enes Balaban ile Mustafa Durmaz ve Teslime Durmaz çiftinin kızları Fatma Balaban dünya evine girdi. Arslanbucak Düğün Salonu’nda düzenlenen düğün merasimine, Antalya İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya, İl Müftü Yrd. Şeyda Emine Yılmaz, Emekli İl Müftüsü Osman Artan, Kepez Müftüsü Mehmet Ersöz, Muratpaşa Müftüsü İshak Göksel, Serik Müftüsü İbrahim Köksal, Kumluca Müftüsü Bedir Aydın, Manavgat Müftüsü Abdullah Eroğlu, Alanya Müftüsü Dr.İhsan İlhan, Demre Müftüsü Kemal Akpınar, Gazipaşa Müftüsü Fahri Başar, Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Semra Bekar, Kemer Mal Müdürü Şerife Işık, SYDV Müdürü Hanife Derya Duman, Yazı İşleri Müdürü Filiz Şamdancı Tokgöz, Kemer İmam Hatip Lisesi Müdürü Hayrullah Uysal, Antalya Prof.Dr.Raşit Küçük İmam Hatip Lisesi Müdürü Abdullah Başar, Ak Parti İlçe Başkanı Uğur Ozan Gazioğlu, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Kara, Belediye Meclis Üyeleri, STK Temsilcileri, muhtarların yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Balaban ve Durmaz aileleri, düğün öncesi davetlileri kapıda karşılayarak yakından ilgilendi. Düğün töreni Enes ve Fatma çiftinin davetlilerin alkışları eşliğinde tören alanına girişi ile başladı. Oldukça heyecanlı gözüken genç çiftin nikahını şahitler huzurunda Antalya İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya kıydı. Ailenin ve evliliğin İslam dinindeki önemi ile sosyal hayattaki önemine işaret eden Müftü Yalçınkaya, genç çifte evlilik işlemleriyle ilgili yönetmelik metnini okudu. Şahitler huzurunda birbirlerini eş olarak kabul edip etmediklerini soran Müftü Yalçınkaya, gelin ve damattan ‘Evet’ yanıtını aldıktan sonra çiftin nikahını şahitler huzurunda kıydı. Enes ve Fatma Balaban çiftine evlilik cüzdanlarını takdim eden Müftü Yalçınkaya yeni evli genç çift için dua ederek, bu mutlu birlikteliğin, ailelerine ve topluma hayırlı olması temennisinde bulundu.

Pasta kesimi ve takı törenin ardından genç çiftle fotoğraf çekimi gerçekleştirildi. Düğüne katılan birçok davetli, gelin ve damadın yanına gelerek bu mutluluğun anılardaki yerini almasını sağladılar. Düğünde Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Cami İmamı Mehmet Koşuk tarafından dini musiki dinletisi gerçekleştirildi.

Balaban ve Durmaz ailesi bu mutlu gününde kendilerini yalnız bırakmayan tüm dostlarına teşekkür etti.

Bizde Kemer Gözcü Gazetesi olarak genç çifte bir ömür boyu mutluluklar dileriz.

AdminAdmin