SİYASET
Giriş Tarihi : 05-10-2020 16:44   Güncelleme : 05-10-2020 16:57

Minta’dan Topaloğlu’na eleştiri “Kemer hiç iyi yönetilemiyor”

AK Parti Kemer İlçe Gençlik Kolları 6’ıncı Olağan Kongresi’nde tek liste ile yapılan seçimlerde Fatih Kara, yeni İlçe Gençlik Kolları Başkanı oldu. Kongrede konuşan Ak Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, Kemer’in yıllardır kötü yönetildiğini iddia ederek, “Halkımız geçen seçimlerde kötü yönetiliyor diye yeni bir yönetim getirdi, ama şu bir buçuk yıl da gördük ki artık şimdi hiç yönetilemiyor. Hükümet binası adliye binası gibi birçok konularda mesafe aldık. 2023'ten önce adliye binamız hükümet konağımız hepsi bitecek” dedi.

Minta’dan Topaloğlu’na eleştiri “Kemer hiç iyi yönetilemiyor”

Şüheda PARTAL

AK Parti Kemer İlçe Gençlik Kolları 6’ıncı Olağan Kongresi, Rox Royal Hotel’de yapıldı. Kongreye Ak Parti Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Bayram Doğan, İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, AK Parti Kemer Kadın Kolları Başkanı Özlem Çakırgöz ile partililer katıldı.

Korona virüs tedbirleri kapsamında yapılan kongrede divan heyetinin oluşturulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya Milletvekili Atay Uslu’nun gönderdiği mesajlar okundu.

Kongrede konuşan İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Bayram Doğan, kongrenin hayırlı olması temennisinde bulunarak, yeni Gençlik Kolları Yönetimine başarılar diledi.

‘GENÇLİK KOLLARI BİR OKULDUR’

Ak Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta ise, Kemer olarak 29 Ağustos'ta ana kademe kongresini yaparak 2023 hedeflerine ulaşmak için yollarına devam ettiklerini söyledi. Cumartesi günü İlçe Kadın Kolları Kongresi’ni de gerçekleştireceklerini aktaran Minta, 1993-1998 yılları arasında gençlik kollarında aktif siyasete başladığını belirterek, “Hemen akabinde gençlik ilçe başkanı olarak siyasete devam ettim. Gençlik Kolları adeta bir okuldur. Halkın içine nasıl gireceğinizi hakla nasıl diyalog kuracağınızı daha da önemlisi partinizin içerisinde nasıl hareket edeceğinizi işte bu gençlik kollarında öğrenirsiniz. Allah'ın izniyle yola devam edersiniz. Liderimiz genel başkanımız Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın koymuş olduğu hedefler var; 2023, 2053 ve 2071 hedefleri var. Liderimiz bu hedefleri koyarken sizlere güvenerek sizlere inanarak koydu ve sizlerle beraber Allah'ın izniyle bu hedeflere ülkemizi ulaştıracağız. 18 yıllık AK Parti iktidarında ülkemiz sağlık ulaşım gibi birçok konularda adeta şahlandı. 2023 seçimleri Cumhurbaşkanlığı seçimleri gerçekten çok önemli. İnşallah ana kadememizle gençlik kollarımızla kadın kollarımızla bundan önce olduğu gibi bundan sonra da el ele gönül gönüle vererek 2023 seçimlerine liderimiz Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar başkan seçeceğiz. Onun için çok ama çok çalışacağız” dedi.

‘KEMER YILLARDIR KÖTÜ YÖNETİLİYOR’

Kemer’in yıllardır kötü yönetildiğini iddia eden Minta, “Aynı bu genel seçimler ülkemiz için nasıl önemli ise yerel seçimlerde Kemer’imiz için çok önemli. Kemer yıllardır kötü yönetiliyor diye söylüyorum. Halkımız geçen seçimlerde kötü yönetiliyor diye yeni bir yönetim getirdi, ama şu bir buçuk yıl da gördük ki artık şimdi hiç yönetilemiyor. Şu anda Kemer gerçekten yerel idare olarak yönetilemez halde. İnşallah Kemer’i bu kötü yönetimden gençlik kolları ve cumartesi günü seçilecek olan kadın kolları ile hep beraber kurtaracağız” diye konuştu.

‘2023'TEN ÖNCE ADLİYE VE HÜKÜMET KONAĞI BİTECEK’

Siyaseti halka hizmet anlayışıyla yaptıklarını ifade eden Minta, sözlerine şöyle devam etti:

“Biz çocuğumuzun geleceğini kurtarmak için siyaset yapmıyoruz. Çocuğumuza yat almak kat almak iş imkanı sağlamak için siyaset hiç yapmıyoruz. Sadece ve sadece bir tek düşüncemiz var Kemer’imize ülkemize nasıl hizmet edebiliriz. Hükümet binası adliye binası gibi birçok konularda mesafe aldık. İnşallah 2021 yılında bütün projeleri bitecek. Hatta adliye binası ödeneği ayrıldı. Temelleri atacağız ve 2023'ten önce adliye binamız hükümet konağımız hepsi bitecek. Göynük'te yeni bir programa alınan 24 derslik bir okulumuz yapılıyor. Ama dikkat ederseniz hep bir şey daha söyledim; ‘Kemer’in bütün sorunlarını çözmek için yerel idarenin AK Parti'de olması lazım’ Niye dedim bunu? Çünkü genel idarenin imkanları ile ancak Kemer’in sorunlarının yüzde 30 unu çözebiliyoruz, diğer yüzde 70’i için yerel idarenin bizde olması gerekiyor. Gerçekten Ankara'ya gidiyoruz görüşmeler yapıyoruz, ancak yerel idare bizde olmadığı için tereyağından kıl çeker gibi birçok sorunu çözemiyoruz. Ama el ele gönül gönüle verdikten sonra 2024 yerel seçimlerinde inşallah Kemer'de belediyeyi AK Parti olarak teslim alacağız. Buna canı gönülden yürekten inanıyorum.”

Kongrenin hayırlı olmasını dileyen Minta, “Bugüne kadar ülkemizde görev yapmış gençlik kolları başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ediyorum. Bugün göreve gelecek olan Fatih Kara arkadaşıma başarılar diliyorum. İnşallah bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yine birlik beraberlik içerisinde gönül gönüle omuz omuza partimize Kemer’imize hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

GAZİOĞLU: FARK YARATTIĞIMIZA İNANIYORUM

Mevcut Gençlik Kolları Başkanı Uğur Ozan Gazioğlu da, “İki buçuk yıl önce sizlerin teveccühü ile devraldığım Gençlik Kolları başkanlığını bu süreç içinde elimden geldiğince başarı ile temsil etmek için canla başla çalıştım. Bu süreçte geçirmiş olduğumuz seçimlerde Ankara ve Antalya ile ilçe yönetimimiz ile koordineli bir şekilde partimizi başarıya götürmek için mücadele ettik. Göreve geldiğim ilk günden bu yana kurum ziyaretleri genç esnaf ziyaretleri önemli günlerde yaptığımız ziyaretler ve en önemlisi gençler olarak yapmış olduğumuz etkinlikler ile fark yarattığımıza inanıyorum. Evet bu iş zor bir iş. Ama zorluğun arkasında Cumhurbaşkanımız genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın biz gençlere dediği ‘Gençsiniz yorulmayacaksınız. Bu vatana hizmet için elinizden geleni yapacaksınız’ sözü bizi motive eden bir söz oldu. Türkiye genelinde sadece AK Parti'de bu kadar etkin olan gençlik kolları yapılanması dahi gençlere bu partide verilen önemin bir sonucudur. Evet iki buçuk yıl sonra Gençlik Kolları başkanlığını sevgili arkadaşım Fatih Kara’ya bırakıyorum. Ben ana kademede yine sizlerin yanında olacağım. Elimden geldiğince hizmetine devam edeceğim” diye konuştu.

GENÇLİK KOLLARI’NDA KARA DÖNEMİ

Konuşmaların ardından mevcut başkan Uğur Ozan Gazioğlu’nun yaş dolayısıyla aday olmadığı seçimlerde tek listeyle aday olan Fatih Kara, yeni Gençlik Kolları Başkanı oldu. Kara, kongrenin hayırlı olmasını dileyerek katılımcılara teşekkür etti. Kara, "AK Parti Gençlik Kolları olarak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan'ın hedefleri ve ilkeleri doğrultusunda ülkemizin, ilimizin ve ilçemizin geleceği için durmadan çalışacağız” dedi.

Fatih Kara başkanlığındaki AK Parti Kemer İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu;

Asil Üyeler: Sibel Tal Kalın, Uğur Parçaoğlu, Mehmet Avşar, Göksel Feyyaz Fırtına, Emre Akın, Melisa Saz, İlayda Dalgıç, Ömer Uysal Çaçan, Deniz Aktaş, Mehmet Ali Altınok, Özgür Özdemir, Nevzat Yapar, Emre Yellice ve Mehmet Yıldırım.

Yedek Üyeler: Metin Gedik, Hüseyin Habire, Hamza Arda, Mustafa Tabak, Sevnur Çalık, Furkan Güvercin, Furkan Öztekin ve İbrahim Çapan.