SİYASET
Giriş Tarihi : 12-02-2020 09:11

Minta’dan Kemer’e müjdeler

AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, Ankara’da yaptığı görüşmeler sonrası gazetemizi ziyaret ederek Kemer halkına müjdeler verdi. Kındılçeşme günübirlik kamp alanın önümüzdeki yaz sezonunda bir kısmının açılacağını bildiren Minta, Denizcilik Fakültesi’nde iyileştirme çalışmalarının kısa sürede yapılarak eğitime açılacağını söyledi.

Minta’dan Kemer’e müjdeler

Maksut TEMİZEL

AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, Ankara’da yaptığı görüşmeler sonrası Kemer’e müjdelerle döndü. Kemer Gözcü Gazetesi’ni ziyaret eden İsmail Selami Minta, İmtiyaz Sahibi Ahmet Duran Yenigün’e Kemer’de devam eden çalışmalar ve Ankara’da gerçekleştirdiği görüşmeler hakkında bilgiler verdi. Ulupınar Mahallesi Çıralı Mevkiinde Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü’nün yaz sezonu öncesi dere yataklarında yapılan temizleme çalışmalarının devam ettiğini bildiren Minta, bununla birlikte ilçe genelindeki aşırı yağmurlarda sıkıntı yaracak tüm dere yataklarının temizlenerek koruma altına alındığını söyledi.

KINDILÇEŞME YAZ SEZONUNDA AÇILIYOR

Gazetemizin yıllardır haberleştirerek halka açılması konusunda gündeme getirdiği Kındılçeşme Günübirlik Kamp Alanı ile ilgili de bilgi veren Minta, “Bölgemizde uzun yıllar kiracısı ve Milli Parklar arasındaki uyumsuzluk nedeniyle bir türlü halka açılmayan Kındılçeşme’nin tekrar halka açılması için başta Antalya İl Başkanımız İbrahim Ethem Taş, Antalya Milletvekillerimiz Mustafa Köse, Atay Uslu, Kemal Çelik, İbrahim Aydın, Senanur Çelik, partimizin merkez karar yönetim kurulu üyesi Gökçen Özdoğan Enç ve Dışişleri Bakanımız sayın Mevlüt Çavuşoğlu Kındılçeşme ile alakalı ciddi destekler vermişlerdir. Bu konuyla ilgili Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destek ve katkılarıyla ilçemizde sorun haline gelen bu alanla alakalı son nokta koyuldu. Halka açılması konusunda gerekli gerekli talimatlar ve yazışmalar yapılmıştır. Önümüzdeki yaz sezonunda bir bölümü halka açılacak. Bu bilgiyi Kemer Gözcü Gazetesi’nin yıllarca yapmış olduğu mücadelesinden dolayı sizinle paylaşmak istedim. Kemer’imize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

DENİZCİLİK FAKÜLTESİ’NDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Akdeniz Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nin tekrar ilk tahsis edilen TUREM eski binasının güçlendirilerek eğitime açılması konusunda da çalışmaların başladığını hatırlatan Minta, “Çeşitli sebeplerden dolayı bu binayı yaklaşık 2 yıldır kullanamıyoruz. Denizcilik Fakültesi öğrencileri şu anda Akdeniz Üniversitesi Kampüsünde eğitimlerine devam ediyorlar. Onunla alakalı da bir sürü ayak oyunları oynandı, ama neticede biz ne dediysek o oldu. Biz o binaya zaten Kemer Denizcilik Fakültesi diye tabelasını astırmıştık. Uzun lafın kısası Kemer’in bütün sorunlarının takipçisiyiz. Daha yaşanılabilir bir Kemer yaratmak için iktidarın bir temsilcileri olarak üzerimize ne düşüyorsa bugüne kadar yaptık ve bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Allah’a çok şükür çalışmalarımızla halkımızın karşısındayız” diye konuştu.