ANTALYA
Giriş Tarihi : 23-12-2019 09:42

Miniklerden farkındalık pazarı

Demre ilçesinde eğitim öğretim yapan Hacımusaoğlu Anaokulu'nun minik öğrencileri, öğretmenleriyle beraber yerli mallarını tanıtmak, okula gelir sağlamak için farkındalık pazarı kurdu.

Miniklerden farkındalık pazarı

Hacımusaoğlu Anaokulu'nun 24 öğrencisi, öğretmenleri Hatice Yıldırım, Didem Aydın ve Okul Müdürü Melis Akay'ın da katkılarıyla yerli mallarını tanıtmak için okullarının önünden geçen ara yolda 'Yerli Malı Farkındalık Pazarı' kurdu. Minik öğrenciler tezgah başına geçerek satış yaptı. Kaymakam Onur Şatıroğlu, Belediye Başkanı Okan Kocakaya, Cumhuriyet Başsavcısı Güray Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Coşkun, ilçe yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler ve Demreliler tarafından ziyaret edilen pazarda, Türkiye'nin birçok yöresinden ürünler satışa sunuldu.

Pazarda Malatya kaysısı, Giresun fındığı, Erzurum ve Van fasulyesi, Kilis karası, Afyon tarhanası ve bükmesi, Manisa mesir macunu, Milas çam balı, Demre salçası, eriştesi, muhacir böreği, yumurta tatlısı, domates, portakal, biber ve zeytinyağı gibi ürünler yer aldı.

Okul Müdürü Melis Akay, "Pazarın ilk amacı çocuklarımıza küçük yaşta yerli malı kullanma bilinci vermek, ülkemizde üretilen ürünleri, yöresiyle tanıtmak. Yerli malı kullanmanın faydalarını kavratmak. Kısacası bu pazarda çocuklarımız yerli malını tanıdı ve tanıtımını yaptı. Bu pazardan kazandıkları parayla da onların isteklerine göre sınıflarına oyuncak ve diğer malzemeleri alacağız" dedi.

(DHA)