GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-08-2021 16:29   Güncelleme : 09-08-2021 16:29

Minik yüreklerden büyük destek

Kemer Arslanbucak Anaokulu tarafından Manavgat için başlattığı yardım kampanyasında, öğrenciler ve velileri ile duyarlı vatandaşların bağışlarıyla toplanan oyuncak, kırtasiye, giyim, temizlik, sağlık ve gıda malzemeleri ile ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlanan koliler ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Minik yüreklerden büyük destek

Şüheda PARTAL

Manavgat ilçesinde 28 Temmuz günü başlayan ve kontrol altına alınan yangın sonrası ilçeye Türkiye’nin dört bir yanından yardım yağıyor. Kemer Arslanbucak Anaokulu da Manavgat yangınında zarar gören vatandaşlara destek olmak amacıyla başlattığı yardım kampanyası büyük ilgi gördü. Okul öğrencileri ile velileri ve duyarlı vatandaşların bağışlarıyla oyuncak, kırtasiye, giyim, temizlik, sağlık ve gıda malzemelerinden oluşan ve ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlanan koliler, okul öğretmenlerinden Nilüfer Aydoğan, öğrencilerden Havva Kaş ve velisi Rukiye Taşdelen tarafından Salur Köyü Muhtarı Cavit Kaya ve ihtiyaç sahiplerine teslim edildi. Minik öğrencilerin gönderdiği yardımları teslim alan Muhtar Cavit Kaya, ihtiyaç sahiplerinin çok mutlu olduğunu belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Arslanbucak Anaokulu Müdürü Mehmet Kızıloğlu yaptığı açıklamada, “Manavgat ilçesinde 28 Temmuz günü başlayan yangın tüm ülkeye olduğu gibi bedenleri küçük yürekleri büyük miniklerimiz de derinden üzdü. Yangınla beraber ilçemiz Aslanbucak Anaokulu olarak öncelikli çocukların oyuncak ihtiyacı düşünülerek başlatılan kampanyaya okuldaki öğrenciler, veliler ve duyarlı vatandaşların yoğun katılım gösterdiği görüldü. Toplanan oyuncak kırtasiye, giyim, temizlik, sağlık ve gıda malzemeleri ile ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlanan koliler, Salur Köyü Muhtarı Cavit Kaya ve ihtiyaç sahiplerine teslim edildi. Manavgat'ta yangından zarar gören herkese geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Lusitano De Crescenzo dediği gibi; ‘Biz hepimiz tek kanatlı melekleriz. Ancak birbirimize sarılırsak uçabiliriz’” diye konuştu.