EĞİTİM
Giriş Tarihi : 16-02-2021 09:38   Güncelleme : 16-02-2021 09:38

Minik öğrenciler, okullarına kavuştu!

Kemer’de Milli Eğitim Bakanlığı ilgi yazıları doğrultusunda İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararınca öğrenci sayısı uygun olan Beycik İlkokulu ve Ulupınar Çıralı İlkokulu’nda 2020-2021 öğretim yılı ikinci dönemi başladı. Diğer öğrenciler ise uzaktan eğitimlerine devam edecek.

Minik öğrenciler, okullarına kavuştu!

Şüheda PARTAL

Kemer de 2020-2021 öğretim yılı ikinci dönemi başladı. Korona virüs salgın hastalığı sürecinde eğitimde uzaktan eğitimler devam ederken öğrenci sayısı uygun olan bazı okullar öğretime başladı. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı ilgi yazıları doğrultusunda İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararınca öğrenci sayısı uygun olan Beycik İlkokulu ve Ulupınar Çıralı İlkokulu eğitim öğretime başladı.

Öte yandan ilçede bulunan Kemer, Arslanbucak, Ahu Aysal ve Gülçin Ersoy Anaokullarında da eğitimler 15 şubat itibari ile yüz yüze başladı.

BAŞKAN TOPALOĞLU'NDAN HAYIRLI OLSUN MESAJI

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, köy okullarında yüz yüze eğitime geçilmesi dolayısıyla öğrencilere başarılar diledi.

Pandemi nedeniyle uzun süre ara verilen yüz yüze eğitimin, Milli Eğitim Bakanlığının kararıyla köy okullarında tekrar yüz yüze eğitime geçilmesi kararlaştırıldı.

Köy okullarında tekrar başlayan yüz yüze eğitim ve Kemer’de destek verilen eğitim ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Topaloğlu, “Çocuklarımız uzun süredir okuldan ve öğretmenlerinden uzak kaldı. Uzaktan eğitim olsa da yüz yüze eğitimin yerini tutmaz. Çünkü bende emekli öğretmenim. Çocukların saçını okşayıp onları seveceksin ki size güvenmeyi öğrensin.” dedi.

Başkan Topaloğlu, pandeminin en kısa sürede biterek her şeyin normale dönmesini umut ettiklerini dile getirerek, “İnşallah bu pandemi dönemi normale döner ve öğrenciler arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşur. Tüm umudumuz bu yönde. Kemer’deki anaokulundan üniversiteye kadar olan tüm öğrencilerin eğitimine destek veriyoruz. Bu konuda bir sıkıntımız yok. Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezinde en son öğrencilerimiz deneme sınavına girdi. Ben de kendilerini ziyaret ettim. Kemer’de eğitim konusuna hiçbir sıkıntımız yok. Belediye olarak eğitime yaptığımız destekler devam edecek. Her şey belediye olarak bize ait.” diye konuştu.