GÜNDEM
Giriş Tarihi : 02-07-2021 15:43   Güncelleme : 02-07-2021 15:43

Minik denizciler sertifikalarını aldı

Kemer Belediyespor Yat ve Yelken Kulübü Derneği’nde kurs alan öğrenciler, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nda sertifikalarını törenle aldı. Sertifikalarını Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun elinden alan öğrenciler, Kemer Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın botuyla denize açılarak denizle tanışma imkanı da elde etti. Başkan Topaloğlu, “Türkiye’nin ilk ve tek optimist eğitim kursu Kemer’de. Çocukların denizle tanışmasına katkı sağlamak bizi mutlu ediyor. Tüm çocuklarımızı kutluyorum” dedi.

Minik denizciler sertifikalarını aldı

Şüheda PARTAL

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla Kemer Belediyespor Yat ve Yelken Kulübü Derneğinde kurs alan öğrenciler için sertifika töreni düzenlendi. Törene, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun yanı sıra dernek başkanı Orhan Yeşilli, dernek üyeleri ve öğrenciler katıldı. Minik öğrenciler ayrıca Kemer Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın botuyla denize açılarak denizle tanışma imkanı da elde etti.

TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK OPTİMİST EĞİTİM KURSU

Törende konuşan Başkan Topaloğlu, belediye olarak sporun her türlüsüne destek verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini söyledi. Katılım sertifikalarını alan minik denizcileri tebrik eden Topaloğlu, “Dernek tarafından ücretsiz olarak verilen kursun ilk öğrencileri sertifikalarını aldı. Kemer Belediyesi olarak derneğimize destek oluyoruz. Çocukların denizle tanışmasına katkı sağlamak bizi mutlu ediyor. Geleceğin denizcileri burada yetişiyor. Türkiye’nin ilk ve tek optimist eğitim kursu Kemer’de. Geleceğe yatırım yapmaya devam edeceğiz. Tüm çocuklarımızı kutluyorum” diye konuştu.

‘FİLOMUZ VE ÇOCUKLARIMIZIN SAYISI BÜYÜYOR’

Dernek Başkanı Yeşilli ise derneğin Türkiye Yelken Federasyonuna bağlı bir dernek olduğunu belirterek, amaçlarının çocukların denizle ve yelkenle tanışmasını sağlamak olduğunu söyledi. Optimist kursun uzun zamandır ücretsiz olarak verdiklerine değinen Yeşilli, “Belediyemizin desteğiyle bu işe başladık. Geçen sene 30 civarında çocuğumuz vardı. Bu sene 80’e çıktı. Bu çocuklarımızı gruplara ayırıp denizle tanıştırıyoruz. Bu yıl kursumuzun ilk öğrencileri sertifikalarını aldı. Bugün 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla da ayrı bir önem arz ediyor. Filomuz ve çocuklarımızın sayısı büyüyor. Bunların olmasında en büyük katkı Kemer Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu. Kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yeşilli, Başkan Topaloğlu’nun daha önce Kemer Belediyespor Yat ve Yelken Kulübü Derneğine destekleri kapsamında şişme bot tahsis ettiğini de sözlerine ekledi.

Başkan Topaloğlu, daha sonra kursu tamamlayan çocuklara sertifikalarını verdi ve hatıra fotoğrafı çektirdi.