SPOR
Giriş Tarihi : 09-04-2021 14:12   Güncelleme : 09-04-2021 14:12

Milli Takım için ter döktüler!

Kemer Belediyesi Göynük Atatürk Spor Salonu, Avrupa ve dünya şampiyonaları için milli takım seçmelerine ev sahipliği yapıyor. Türkiye Güreş Federasyonu tarafından düzenlenen seçmelere, 50 ilden 175 takım ve 889 sporcu katılıyor.

Milli Takım için ter döktüler!

Şüheda PARTAL

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından, Kemer Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen milli takım seçmeleri, 50 ilden yaklaşık 175 takım ve 889 sporcu katılımıyla Göynük Atatürk Spor Salonu’nda başladı. U 15 yıldızlar kategorisinde serbest stilde eleme usulüne göre yapılan organizasyonda, sporcular milli takıma seçilebilmek için minderde ter döküyor.

Seçmeler, hafta sonu gençler serbest stildeki organizasyonla devam edecek. Gençler grekoromen stil eleme müsabakaları ise Kemer merkezdeki Bahri Tanrıkulu Spor Salonunda yapılacağı bildirildi.

Kemer Belediye Başkan Vekili İsmail Aka, yaptığı açıklamasında, “Güreş milli takımı seçmelerine ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Seçmeler, zorlu ve çekişmeli mücadelelere sahne oluyor. Göynük Atatürk spor salonunda yapılan etkinlik pandemi kurallarına uyularak yapılıyor. Belediye olarak tüm tedbirleri aldık. Tüm sporculara başarılar diliyorum” diye konuştu.