SAĞLIK
Giriş Tarihi : 11-03-2020 09:31

Milli Eğitim’den kan bağışına destek

13 Mart’a kadar Kemer’de kan bağışçılarını bekleyecek Türk Kızılayı kan bağışı otobüsüne ilçedeki resmi daire çalışanları ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli personel ve okul müdürleri, Türk Kızılayı kan bağışı toplama aracına giderek kan bağışında bulundu. Tekdemir; “Tüm vatandaşlarımızı bağışa bekliyoruz” dedi.

Milli Eğitim’den kan bağışına destek

Şüheda PARTAL

Türk Kızılayı Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi, Kemer’de kan bağışı kampanyası başlattı. 9-13 Mart tarihleri arasında Kemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli önünde kan bağışçılarını bekleyen kan bağışı otobüsüne vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Polis, Jandarma, Sahil Güvenlik Komutanlığında görevliler dışında kaymakamlık ve milli eğitim müdürlüğü gibi birçok birimde bu kampanyaya gönüllü olarak katıldılar.

Kemer’e yeni atanan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir kampanya ya destek için çalışma arkadaşlarıyla birlikte kan verdi. 'Kan bağışı hayat kurtarır' diyerek kan verdiklerini ifade eden Tekdemir; “Kızılay’a kan bağışı için tüm personelimizi bilgilendirdik. Biz de 12 arkadaşımızla birlikte kan bağışı için geldik. Tüm vatandaşlarımızı bağışa bekliyoruz” dedi.