GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-01-2021 09:26   Güncelleme : 27-01-2021 09:28

Milli Eğitim İl Müdürü Er’den Kemer ziyareti

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları ile birlikte Kemer’de ziyaretlerde bulundu. İlçede bulunan tüm okul ve kurum müdürleriyle toplantı gerçekleştiren Er, “Şu anda en büyük temennimiz 15 Şubat’ta öğrencilerimizin okullarına kavuşması. İnşallah öğrencilerimize kavuşuruz. Onlar bizi biz de onları özledik” dedi. Er, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici ve Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu da ziyaret etti.

Milli Eğitim İl Müdürü Er’den Kemer ziyareti

Şüheda PARTAL

Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları Mehmet Gürcan ve Orhan Özbek, şube müdürleri Mustafa Akçil, Perihan Koçaş, Özcan Akbulut ile birlikte Kemer’de ziyaretler gerçekleştirdi.

İlk olarak Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir’i ziyaret eden Er, daha sonra Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde ilçede bulunan tüm okul ve kurum müdürleriyle toplantı gerçekleştirdi. Burada genel konular ve salgın dönemi uzaktan eğitim çalışmaları hakkında konuşan Er’e Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir tarafından Kemer eğitimi hakkında genel bilgi verdi.

KEMER BELEDİYESİ’NE ZİYARET

Okul ve kurum ziyaretlerinin ardından Er ve beraberindekiler, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici ve Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu da ziyaret etti. Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül’ün de katıldığı ziyarette, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Asım Yıldırım, Er ve beraberindekilere, Kemer Belediyesi’nin eğitim alanında yaptığı destekleri anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

‘ONLAR BİZİ BİZ DE ONLARI ÖZLEDİK’

Başkan Necati Topaloğlu’nun eğitim alanında yaptığı çalışmaları yakından takip ettiklerini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Er, Topaloğlu’nun eğitime verdiği desteklerin çok önemli olduğunu belirterek, “Şu anda en büyük temennimiz 15 Şubat’ta öğrencilerimizin okullarına kavuşması. İnşallah öğrencilerimize kavuşuruz. Onlar bizi biz de onları özledik” dedi.

‘EĞİTİMDE HİÇBİR MASRAFTAN KAÇMIYORUZ’

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ise eğitime verdikleri desteğe pandemi döneminde de devam ettiklerini söyledi. Eğitim alanında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Topaloğlu, “Daha önce lise öğrencilerinin taşınma ihalesini yaptık ve C plakalı araçlarla öğrencilerimizi ücretsiz taşıdık. Anasınıfından 8. sınıfa kadar tüm öğrencilerin kırtasiye malzemelerini ücretsiz karşıladık. Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezini açarak üniversiteye hazırlanan öğrencilere ücretsiz kurs imkanı sağladık. Burada 11 öğretmenle anlaştık ve şu anda 153 öğrenciye eğitim veriliyor. Eğitimde hiçbir masraftan kaçmıyoruz. Okulların boya badana ve tamirat işlerini belediye olarak biz karşılıyoruz. Bunları belediyenin asli görevleri arasında sayıyorum” diye konuştu.