ANTALYA
Giriş Tarihi : 22-10-2020 13:23   Güncelleme : 22-10-2020 13:23

Milletvekili Uslu, Kumluca ve Finike'de incelemelerde bulundu

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Akdeniz-Pa Türk Grubu Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, dolu ve hortum felaketinin yaşandığı Finike ve Kumluca ilçelerinde incelemelerde bulundu.

Milletvekili Uslu, Kumluca ve Finike'de incelemelerde bulundu

AK Parti Milletvekili Uslu ilk olarak Kumluca ilçesinde ardından Finike'de afet sonrası hasar gören seraları gezerek zararın boyutunu inceledi ve zarar gören çiftçilere "Geçmiş olsun" dedi. TBMM Akdeniz-Pa Türk Grubu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Uslu, şöyle konuştu:
"Kumluca ve Finike'de dolu ve hortum seralara ve portakal bahçelerine zarar verdi. Bir vatandaşımız hayatını kaybetti. Allahtan rahmet diliyoruz. Afet olduğu andan itibaren hemen sahaya çıktık ve anlık destekler için ilgili kurumlarımızla ve yetkililerimizle beraber incelemelerde bulunduk. TARSİM ve Tarım müdürlükleri tespitlere başladı. Bir kaç gün içinde tespitler tamamlanacak ve hasar durumu ortaya çıkacak. TARSİM sigortasının dışında kalan çiftçilerimiz için imkânlarımızı ve destekleri harekete geçireceğiz."
Kumuluca ve Finike'de yaşanan afet sonrası konuyu Tarım Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile hemen paylaştıklarını belirten milletvekili Uslu, "Hükümetimiz gerekli çalışmaları yapacaktır. Çiftçimizin yanındayız, gerekenler yapılacaktır. Çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" dedi.
ÇİFTÇİLERİMİZE ISRARLA TARSİM'İ TAVSİYE EDİYORUZ
TARSİM sigortasının önemini tekrar hatırlatan AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, "Çiftçilerimize ısrarla TARSİM tavsiye ediyoruz. Çiftçilerimizin iradeleri dışında sigorta dışında kalmamaları için çalışmalar yapıyoruz. Daha geçen hafta Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli'ye mülkiyet problemleri nedeniyle TARSİM'in teknik olarak mümkün olamadığı hususları anlattık, TARSİM'in genişletilmesi için istişarelerde bulunduk" diye konuştu.

(DHA)