GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-02-2021 09:19   Güncelleme : 05-02-2021 09:19

Milletvekili Arı’dan Çamyuva’da inceleme

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Av. Cavit Arı, geçtiğimiz hafta sağanak yağmurdan etkilenen Kemer’in Çamyuva Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Su baskını yaşayan vatandaşları ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinleyen Arı, sorunun dere yataklarının denize ulaşamamasından kaynaklandığını belirterek, “Özelikle DSİ yetkililerinin bu konuyu tekrar yerinde görüp değerlendirme yapması ve dere yataklarının denize ulaşmasını sağlamasıyla bu sorunun çözülecektir” dedi.

Milletvekili Arı’dan Çamyuva’da inceleme

Ahmet Duran YENİGÜN-Şüheda PARTAL

CHP Antalya Milletvekili Av. Cavit Arı, Kemer’e gelerek çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu. CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal ile birlikte gazetemizi ziyaret eden Arı, Kemer’in sorunları ve çözüm önerilerini görüşmek üzere ziyaretler gerçekleştirdiğini belirtti. Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ahmet Duran Yenigün ile görüş alışverişinde bulunan Arı, daha sonra geçtiğimiz hafta sağanak yağmurdan etkilenen Çamyuva Mahallesi’ne giderek evlerini su basan vatandaşları ziyaret etti.

Bölgede incelemelerde de bulunan Arı’ya Kemer Belediye Meclis Üyesi Hasan Ali Acar, İlçe Başkanı Hüsnü Ünal ile bölgede yaşayan vatandaşlar eşlik etti. Vatandaşların sorunları dinleyen ve bilgiler alan Milletvekili Arı, DSİ yetkilileri ve Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici’den bilgiler alan Arı, vatandaşlara destek anlamında bölge sorunların giderilmesi konusunda destek istedi.

Arı, burada yaptığı açıklamada, “Burada su baskını yaşayan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Burada vatandaşlarında dile getirdiği gibi esas sorunun kaynak noktası denize doğru giden derelerin ağızlarının kapanması olduğu görülüyor. Bu konuda Büyükşehir Belediyemize hatırlatmak istedik ki, zaten konuya hassasiyet gösterip çalışmalarını yapmışlar. İlçe belediyemizde burada elinden gelen gayreti göstermiş ve anında müdahalede bulunmuş. Vatandaşın mağduriyetini giderme noktasında iki belediyemiz de elinden gelen gayreti göstermiş ve daha büyük bir zarar yaşanmasını önlemişler. Ancak, olayın çözümü noktasında burada da vatandaşlar dinlediğimiz gibi dere yataklarının denize doğru sağlıklı bir şekilde ulaşabilmesini sağlamamız gerekiyor. Bu anlamda da konu belediye yetkililerinin ise onların, DSİ’nin ise özelikle DSİ yetkililerinin bu konuyu tekrar yerinde görüp değerlendirme yapması ve de dere yataklarının denize ulaşmasını sağlamasıyla bu sorunun çözüleceğini öğrendik. Bu vesileyle de yetkililerimiz ona göre tedbir ve çalışmasını yapacaktır. Zaten Büyükşehir Belediyesi ve özellikle ASAT yetkilileri de dahil bende konunun takipçisi olacağız. Tabi burada önemli olan DSİ daha duyarlı olması ve bu konuda da gerekli görüşmeleri yapacağım” diye konuştu.