ANTALYA
Giriş Tarihi : 10-06-2020 15:49   Güncelleme : 10-06-2020 15:49

Merkeze şehidin adı verildi

Finike İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermesi planlanan ve batı Antalya'da tek olan Sağlıklı Hayat Merkezi'ne, İdlib şehidi Piyade Uzman Onbaşı Turgut Burkay Korkmaz'ın adı verildi.

Merkeze şehidin adı verildi

Antalya'nın batı ilçelerine hizmet vermesi planlanan Finike Sağlıklı Hayat Merkezi'ne İdlib şehidi Piyade Uzman Onbaşı Turgut Burkay Korkmaz'ın ismi verildi. Sağlık Bakanlığı kararıyla verilen isim tabelası ile büyük boyutlarda çerçevelenmiş Şehit Korkmaz'a ait fotoğraf bina girişindeki duvara asıldı. Finike İlçe Sağlık Müdürü Dr. Siyami Kotan, Sahilkent Mahallesi'nde 2 katlı olarak inşa edilen kurum binasında Sağlıklı Hayat Merkezi'nin de bulunduğunu ve en kısa sürede hizmet vermeye başlayacağını kaydetti.

Dr. Siyami Kotan, personel ve teknik altyapının tamamlanmasının ardından faaliyetlerine başlayacak olan Sağlıklı Hayat Merkezi'nde, fizyoterapi hizmetleri, KETEM, laboratuvar, üreme sağlığı polikliniği, psikolojik danışmanlık, TBC ve diğer bulaşıcı hastalıklar, sağlıklı beslenme mutfağı, koruyucu ağız diş sağlığı sosyal hizmetler danışmanlığı acil müdahale ve enjeksiyon odası sağlıklı beslenme danışmanlığı, mamografi ünitesi, sigara bırakma polikliniği, aktivite salonu birimlerinin yer aldığını ve bölgesel hizmet vereceğini kaydetti.

(DHA)