YAŞAM
Giriş Tarihi : 14-03-2021 12:32   Güncelleme : 14-03-2021 12:32

'Mavi Antalya'mıza Çok Yakışır' Türkiye gündeminde

Koronavirüs risk haritasına göre turuncu rengin ifade ettiği yüksek riskli iller arasında yer alan Antalya'da CHP'li Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, 'Mavi Antalya'mıza Çok Yakışır' sloganıyla vatandaşlara maske, hijyen ve mesafeye dikkat etmesi konusunda farkındalık oluşturdu. '#MaviAntalyamızaÇokYakışır' hastagı Twitter'da gündem oldu.

'Mavi Antalya'mıza Çok Yakışır' Türkiye gündeminde

Yüksek riskli iller arasında yer alan Antalya'da vatandaşlar, uzun bir aradan sonra cumartesi günleri dışarıya çıkmaya başladı. Kentin yoğunluk oluşabileceği belirli noktalarında tedbirler artırıldı. Konyaaltı Belediyesi ise önceki gün kentin farklı noktalarına astığı billboardlar ile vatandaşları bilgilendirdi. 'Güzel günlere kavuşmak için maske, mesafe ve hijyene dikkat! Mavi Antalya'mıza Çok Yakışır' sloganı ile Konyaaltı'nda vatandaşların duyarlı olması istendi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, kontrollü normalleşmeye geçilmesiyle birlikte tedbirlerin gevşetilmemesi gerektiğini vurguladı. Başkan Esen, “Sağlıklı günlere bir an önce kavuşabilmek, sevdiklerimizi, kendimizi ve kentimizi koruyabilmek adına sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına en üst seviyede dikkat edelim. Kısıtlamanın olmadığı 'Mavi' bir kentte özgürce yaşayalım. Mavi Antalya'mıza Çok Yakışır" dedi.

Başkan Esen'in başlattığı 'Mavi Antalya'mıza Çok Yakışır' sloganı ise kent genelinde çok beğenildi ve Twitter'da Türkiye gündeminde 6'ncı sırada yer aldı.

(DHA)