ANTALYA
Giriş Tarihi : 01-06-2020 14:52   Güncelleme : 01-06-2020 14:52

MATSO'da sigorta sektörünün sorunları konuşuldu

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) 12. Meslek Komitesi tarafından sektörünün sorunlarını masaya yatırmak amacıyla toplantı düzenlendi.

MATSO'da sigorta sektörünün sorunları konuşuldu

Video konferans yönetimiyle gerçekleşen toplantının açılışını MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş yaptı. Başkan Boztaş, mesafeli akdedilen sigorta sözleşmelerine ilişkin yönetmelik değişikliğine ve sektörün sorunlarını değindi. Mayıs ayının son haftası her yıl sigortacılar haftası olarak kutlandığını hatırlatan Başkan Boztaş, her yıl MATSO olarak sigorta sektörüne yönelik bir dizi aktivite gerçekleştirdiğini kaydederek, bu yıl Covid-19 önlemleri kapsamında bu tür aktivelerinin tamamımın iptal edildiğini ifade etti.

Başkan Boztaş, MATSO 12. Meslek Komitesi üyelerinin toplanarak sigorta sektörüyle ilgili mesafeli akdedilen sigorta sözleşmelerine ilişkin yönetmelik değişikliğine ilişkin MATSO yönetimi olarak kendilerine öneri ve talepte bulunduklarını söyledi. Boztaş, "Arkadaşlarımızın taleplerini Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na ilettik. Konunun takipçisiyiz" dedi.

12. Meslek Komite Başkan Yardımcısı Nesibe Yıldız, sigorta sektörüyle ilgili yeni çıkan mesafeli akdedilen sigorta sözleşmelerine ilişkin yönetmelik değişikliği değinerek Sigorta Acenteleri İcra Komitesi'nin (SAİK) konuyla ilgili 6 saat bir toplantı yaparak konuyu gerekli mercilere ilettiğini söyledi. Yıldız, "Çıkan yönetmeliğin bizi etkilemeyeceği söyleniyor ama bir süre etkileyecektir. Hep birlikte konunun takipçisi olalım. Biz siz değerli üyelerimizin görüşlerini almak için böyle bir toplantı gerçekleştirdik" diye konuştu.

MATSO Meclis Üyesi ve 12. Meslek Komitesi Üyesi Ramazan Demir ise sigorta acenteleri olarak birlikte hareket etmenin önemine değinerek, "Çıkan yönetmelik ve diğer konularda üyelerimiz görüşlerini almak için son derece önemli. Toplantımıza katıldığınız için sizlere bize her konuda destek veren MATSO Başkanımız Sayın Ahmet Boztaş'a teşekkür ederiz" dedi.

Ardından toplantıya katılan tüm üyelere söz hakkı verildi.

(DHA)