SPOR
Giriş Tarihi : 18-07-2021 17:41   Güncelleme : 18-07-2021 17:41

Masterler Barış Kupası, 5 Ağustos’ta başlıyor!

Kemer’in Kiriş Mahallesi’nde bulunan Daima Biz Otel’de bu yıl 6’ncısı düzenlenecek 6.Masterler Barış Kupası, 5-11 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Çeşitli ülkelerden yaklaşık bin sporcu katılacağı etkinlik öncesi etkinliğin organizatörleri Ahmet Gök ve Osman Çetiner, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret etti. Düzenlenecek olan organizasyonda Kemer’e birçok ülkeden çok sayıda sporcunun geleceğini belirten Başkan Topaloğlu, “Kemer Belediyesi olarak tüm sporcuları Kemerimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. Bu tür etkinlikler, Kemer’e ve Kemer’deki spor turizmine de büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

Masterler Barış Kupası, 5 Ağustos’ta başlıyor!

Şüheda PARTAL

Kemer’de bu yıl 6’ncısı düzenlenecek olan Masterler Barış Kupası öncesi etkinliğin organizatörleri Ahmet Gök ve Osman Çetiner, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret etti. Kiriş Mahallesi’ndeki Daima Biz Otel’de 5-11 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinliğe, Filistin’den üç, Tunus’tan iki, Fas’tan 1, Cezayir’den 1, Ürdün’den 1, Polonya’dan 1, Amerika Birleşik Devletleri’nden (ABD) 1 takım, Moğolistan’dan 2, Bosna Hersek’ten 1, Bulgaristan’dan 1, Kosova’dan 2 ve Türkiye’den 8 takımdan oluşan yaklaşık bin sporcu katılacak.

Organizatörler Gök ve Çetiner’in Başkan Topaloğlu’nu ziyareti sırasında, Kemer Belediyesi meclis üyesi Ferhan Fidan’da hazır bulundu. Başkan Topaloğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, belediye olarak spora her zaman önem verdiklerini söyledi.

Düzenlenecek olan organizasyonda Kemer’e birçok ülkeden çok sayıda sporcunun geleceğini aktaran Başkan Topaloğlu, “Kemer Belediyesi olarak tüm sporcuları Kemerimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. Bu tür etkinlikler, Kemer’e ve Kemer’deki spor turizmine de büyük katkı sağlayacaktır. Belediye olarak sporun tüm branşlarına her türlü desteği verdik ve vermeye de devam edeceğiz. Etkinliğe katılacak olan tüm takımlara şimdiden başarılar diliyorum” diye konuştu.

ÖĞRETİM ÜYELERİNDEN ZİYARET

Yine Daima Biz Otel’de düzenlenen Milli Eğitim Bakanlığı’nın Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) Çalıştayı’na katılan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi ve Beşkaza Platformu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Gökçe, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç Dr. Hasan Işık ve İstanbul Valiliği Projeler Şube Uzmanı Abdul Celil Gök, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret etti.

Öğretim üyeleri, ziyaretleri sırasında Başkan Topaloğlu’na çalıştay ve üstün yetenekli ile özel öğrencilerin eğitimleri ile ilgili yapılan projeler hakkında bilgiler verdi. Başkan Topaloğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, eğitim alanında yaptıkları çalışmalardan dolayı öğretim üyelerini tebrik etti.