ANTALYA
Giriş Tarihi : 04-11-2020 14:28   Güncelleme : 04-11-2020 14:28

'Maskeli Şebnem'in adı okulunda yaşayacak

Istanbul'da lösemi tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Öğretim Görevlisi Şebnem Köseoğlu (31) için görev yaptığı Alanya HEP Üniversitesi'nde anma töreni düzenlendi.

'Maskeli Şebnem'in adı okulunda yaşayacak

Alanya HEP Üniversitesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen törene, Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, Alanya HEP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Ekrem Özkul, Alanya HEP Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hilmi Tokuş, Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, iş insanı Ali Hancı, Köseoğlu'nun ailesi, iş arkadaşları, öğrencileri ve sevenleri katıldı.

KONFERANS SALONUNA ŞEBNEM'İN ADI VERİLDİ

Oldukça duygusal anların yaşandığı anma töreninde konuşan Alanya HEP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Ekrem Özkul, Öğretim Görevlisi Şebnem Köseoğlu'nun güler yüzlü ve sıcakkanlı kişiliğinden bahsetti. Rektör Özkul, "Sizleri burada Şebnem'in olduğu, onun düzenlediği bir etkinlikte misafir etmeyi çok isterdik. Ancak bu maalesef bu olmadı. Kendisini çok erken kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Bizim görevimiz sevgili Şebnem'in anısını yaşatmak ise, O'nu kuruma kattığı neşe, enerji ve dinamizm ile yaşatmamız gerekir. Bu konuda arkadaşlarımızla çok güzel bir başlangıç yaptık. Üniversitemizin konferans salonuna Şebnem Hoca'mızın adını verdik. Köseoğlu ailesine, yakınlarına, öğrencilerine ve arkadaşlarına ve üniversitemize baş sağlığı diliyorum" dedi.

ALANYA'YI VE ALANYA HEP'İ ÇOK SEVERDİ

Şebnem Köseoğlu'nun etrafına pozitif enerji yayan bir kişi olduğunu söyleyen Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erol Sayın, "Şebnem, pozitif enerji yayan bir meslektaşımızdı, etrafına neşe saçardı. Onun ışığını saçmaya devam ettirmeye çalışacağız. Ne kadar başarırız, bilmiyorum. İlişki kurmakta, ilişki oluşturmakta çok başarılıydı. Genç arkadaşların bu yönünü örnek almasını canı yürekten dilerim. Bizim toplumumuzda az bulunan bir özellik ortaklaşa bir şey üretmek. 'Ortaya Karışık'ı üretti, yıllarca sebatla sürdürdü. Organizasyon yapmak çok zor bir şeydir. O, bunu tereyağından kıl çeker gibi yapardı. Alanya'yı ve Alanya HEP'i çok severdi. Kendisini unutmayacağız" diye konuştu. Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Nihan Sidar da yakın dostu ve çalışma arkadaşı Şebnem Köseoğlu'nu anlatırken zor anlar yaşadı. Sidar, "Hastalığıyla olan mücadelesini Maskeli Şebnem olarak paylaşımlarıyla bir sürü hastaya umut verdi destek oldu. Şebnem hayatında olan tüm insanlara renkli olmayı ve her anı prenses gibi doya doya yaşamayı öğretti" dedi.

ŞEBNEM'İN ADI KONFERANS SALONU'NDA VE PARKTA YAŞAYACAK

İş insanı Ali Hancı, Alanya Belediye Meclisi'nin aldığı kararla, Şebnem Köseoğlu'nun adının parkta yaşatılacağını duyurdu. Şebnem Köseoğlu'nun törene katılamayan öğrencileri, duygu ve düşünceleri hazırlanan video ile katılımcılara izletildi. Törenin sonunda Alanya HEP Üniversitesi Konferans Salonu, Şebnem Köseoğlu konferans salonu olarak değiştirildi. Ailesi, Şebnem Köseoğlu'nun çalışmalarının sergilendiği alanı gezerken gözyaşlarına hâkim olamadı. Törenden sonra ailesi, arkadaşları Şebnem Köseoğlu'nun mezarını ziyaret etti. (DHA)