ANTALYA
Giriş Tarihi : 29-10-2020 13:16   Güncelleme : 29-10-2020 13:16

Manavgat Belediyesi kreşlerinden 29 Ekim kutlaması

Manavgat Belediyesi Side ve Çolaklı Kreş ve Gündüz Bakımevinde eğitim-öğretim gören 120 çocuk, Cumhuriyetin 97'nci yıl dönümünü coşkuyla kutladı.

Manavgat Belediyesi kreşlerinden 29 Ekim kutlaması

Koronavirüs sebebiyle toplu etkinlik yapılmamasına özen gösteren kreş yönetimi, çocukların kendi sınıflarında kutlayabileceği ortamı günler öncesinden özenle hazırlamaya başladı. Çocuklar ve uzman eğitmen kadrosu, her sınıfta kendilerinin hazırladığı bayraklı süslemeler ve Mustafa Kemal Atatürk'ün resimleri ile kutlamayı gerçekleştirdi. Şiirler, marşlar ve şarkılar ve sınıf süslemeleri ile Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyeti kutlayan çocukların coşkusu gözlerinden okundu. Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'i temsilen katılan başkan yardımcısı Mustafa Ceylan, sınıfları tek tek gezdi Başkan Şükrü Sözen'in çocuklara hediye ettiği çikolataları dağıttı.

SÖZEN: TÜRK GENÇLİĞİ EMANETE SAHİP ÇIKIYOR

Manavgat Belediyesi bünyesinde eğitim gören çocukların, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyete ve kazanımlarına sahip çıkma bilinciyle eğitim gördüğünü ifade eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, gelecek kuşaklara bu onurlu emaneti aşıladıkları için mutlu olduklarını dile getirdi. Başkan Şükrü Sözen, "Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ümüzün Türk gençliğine emanet ettiği Cumhuriyetimizi eğitim kurumlarımızda büyük bir coşkuyla kutladık. Bizler, Atatürk'ümüzün 97 yıl önce yaktığı ışık ile yolumuzu aydınlatıyoruz. Çocuklarımıza ve gençlerimize bırakacağımız en büyük emanet ve miras da Cumhuriyettir. Kutlamalarımızda emeği geçen uzman eğitmen kadromuza, kreş çalışanlarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Sonsuza kadar Cumhuriyet kazanımlarına ve Atatürk'ümüzün bize bıraktığı emanetlere sahip çıkacağımızı ifade etmek istiyorum" dedi. (DHA)