SAĞLIK
Giriş Tarihi : 19-01-2023 00:28

Mamografi cihazı hizmete başladı

Kemer Devlet Hastanesi'nde meme hastalıkları ile ilgili tanı konma aşamasında oldukça önemli bir yere sahip olan mamografi cihazı, Kaymakam Hüseyin Çam’ın katıldığı açılış töreniyle hizmete başladı. Sağlık Bakanlığı tarafından Devlet Hastanesi’ne tahsis edilen mamografi cihazı ile kanser ve meme hastalıkları erken teşhis edilebilecek. Açılışta konuşan Kaymakam Hüseyin Çam, Kemer’deki sağlık hizmetlerinin ilçe nüfusunun çok daha fazlasına hitap ettiğini ifade ederek, “Kemer Devlet Hastanemiz acil servisinde 100 binin üzerinde vatandaşımız hizmet görmüş. Yaklaşık 136 binin üzerinde de polikliniklerde hizmet vermişiz. Bundan sonraki hedefimiz Devlet Hastanemizi çok daha ileri noktalara götürebilmek. MR cihazının da neticelenerek devreye girmesiyle hastalarımıza çok daha kolaylık sağlanmış olacak” dedi.

Mamografi cihazı hizmete başladı

Şüheda PARTAL

Kemer Devlet Hastanesi'nde kanserden korunma ve erken teşhis için hızlı tanı koyup tedavinin yapılmasına olanak sağlayan mamografi cihazı düzenlen törenle hizmete başladı. Törene, Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, Başsavcı Gamze Almalı, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ramazan Ergel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Semra Bekar, İlçe Sağlık Müdürü Ceren Avanos İnce, MHP Kemer İlçe Başkanı Hüseyin Kara ve hastanede görevli sağlık çalışanları katıldı.

MR CİHAZI DA HİZMETE BAŞLAYACAK

Radyoloji bölümünde Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen mamografi cihazının hizmet vermeye başladığını belirten Kemer Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Yılmaz Çiftçi, açılışta yaptığı konuşmada, "Bu cihaz sayesinde kanserden korunma ve erken teşhis için hızlı tanı koyup tedavinin yapılmasında olanak sağlanacaktır. Yine çok yakın zamanda bakanlığımız tarafından ön onay izni verilen MR cihazı da İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılacak ihale ile hastanemize hizmet vermeye başlayacaktır. Bunlar kadar önemli olan ameliyathanemizin iklimlendirmesinin yakın zamanda hastane sisteminden ayrılarak bağımsız bir şekilde çalıştırılması sağlanacaktır" dedi.

136 BİNİN ÜZERİNDE VATANDAŞA POLİKLİNİK HİZMETİ

Kemer’deki sağlık hizmetlerinin ilçe nüfusunun çok daha fazlasına hitap ettiğini ifade eden Kaymakam Hüseyin Çam ise, “Bugün ilçemiz adına özellikle 40 yaş üstü kadınlar için önem arz eden mamografi cihazının hastanemizde faaliyete geçmesini kutluyoruz. Kemer gerçekten her noktada yaşanılmasından mutluluk duyulan bir yer. Bu sağlık alanında da kendisini gösteriyor açıkçası. Yılsonu itibariyle sayısal verilere baktığımızda Kemer Devlet Hastanemiz acil servisinde 100 binin üzerinde vatandaşımız hizmet görmüş. Yaklaşık 136 binin üzerinde de poliklinikler de hizmet vermişiz. Bununla birlikte ilçemizde iki tane özel hastanemizin toplamında da acillerde 25 binin üzerinde, poliklinik hizmetlerinde de 50 binin üzerinde hizmet vermişiz. Bu şunu gösteriyor Kemer Devlet Hastanesi veya Kemer’in sağlık camiası Kemer’in nüfusunun çok daha fazlasına hitap ediyor. O anlamda başta İlçe Sağlık Müdürümüz ve Başhekimimiz olmak üzere bütün sağlık çalışanlarımıza, bütün yönetim kadrosundaki arkadaşlarımıza doktorlarımıza, hemşirelerimize, veri hazırlama personellerine ve tıbbı sekreterlerimize, A’dan Z’ye bütün emekçi kardeşlerimize çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki hedefimiz el ele ve gönül vererek bu Devlet Hastanemizi çok daha ileri noktalara götürebilmek. Bu anlamda bütün arkadaşlarımızla takip ettiğimiz MR cihazı var. Devlet Hastanesinde MR cihazının neticelenerek devreye girmesiyle hastalarımıza çok daha kolaylık sağlanmış olacak. Bundan sonra ki süreçte ilçemize çok daha güzel, mutluluk verici sağlık adına ve diğer alanlarda haberleri hep beraber duymak duası ve ümidiyle tekrar hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

AdminAdmin