KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 10-08-2020 14:40   Güncelleme : 10-08-2020 14:40

Madina'dan göz kamaştıran eserler

Türk eşiyle birlikte yaz mevsiminde Antalya'da, kış mevsiminde Rusya'da yaşayan Rus ressam Madina Ezgintürk, son bir yılda tuvalle buluşturduğu çalışmalarını Antalyalı sanatseverlerin beğenisine sundu.

Madina'dan göz kamaştıran eserler

Rusya'nın başkenti Moskova'da doğup büyüyen, 2002 yılında Kültür ve Sanat Enstitüsü'nden, 2011 yılında da Rusya Halklar Dostluk Üniversitesi'nden mezun olan Madina Ezgintürk, 2014 yılından itibaren de profesyonelce resim yapmaya başladı. Ezgintürk, son bir yıl içinde yağlıboya tekniğiyle ürettiği resimlerini bir alışveriş merkezinin güzel sanatlar galerisinde sergiledi.
PANDEMİ KURALLARINA UYDU
Güzel Sanatlar Derneği (GÜSAD) desteğiyle açtığı sergisi için pandemi kurallarına uyup açılış töreni yapmayan Madina Ezgintürk, "Her gezdiğim ülkeden renkli sosyal yaşamları, insan portrelerini, doğal güzellikleri ve hayvan figürlerini bez tuvallerime yansıttım" dedi.
'TURUNCU YOL' ADINI VERDİ
Serik'e bağlı turistik Kadriye'de yaşayan Madina Ezgintürk, evinin bir odasını sanat atölyesine çevirdi. Moskova'daki evlerinin de bir odasını atölye olarak kullandığını belirten Ezgintürk, Antalya'da açtığı resim sergisine 'Turuncu Yol' adını verdi, resimlerini 'Gittiğin yolu kendin seç, kaybolur isen kendi yolunda kaybol, hayallerin sana ait olsun, mutlulukla son bulsun' sloganıyla ürettiğini ifade etti.

(DHA)